Ethereum Yatırım Ürünlerine 42 Milyon Dolarlık Giriş!

Bitcoin’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olarak kabul gören Ethereum, geçtiğimiz hafta ETH yatırım ürünlerinin yaklaşık 6,6 milyon dolarlık önemli ölçüdeki varlık girişini çekmesiyle, kurumsal talepte büyük bir artış gördü.

CoinShares haftalık dijital varlık fonu akışları raporununun verilerine göre, küresel kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta 42 milyon dolar değerinde giriş yakaladı. Ethereum dışında, diğer çok varlıklı yatırım ürünlerinin de geçen hafta boyunca tutarlı ve yüksek girişler yakaladığı gözlendi.

Ethereum rakiplerinden biri olan Solana Blockchain ise, geçen hafta 4.8 milyon dolar değerinde kurumsal girişler aldı. Eylül 2021’in ikinci haftasında Solana yatırım ürünleri 50 milyon dolar üzerinde büyük bir giriş yakaladı.

Ethereum ve çok varlıklı yatırım ürünleri sırasıyla; 6.6 milyon ABD Doları ve 3.7 milyon ABD Doları giriş ile Bitcoin 15 milyon ABD Doları giriş yakaladı. Girişlerle ilgili olarak, son 16 haftanın sadece 3’ünde olumsuz yatırımcı duyarlılığından kaynaklanan zararlar görüldü. Ayrıca CoinShares, 2021 yılı boyunca, yönetim altındaki dijital varlıkların (AuM) toplam pazar payının %81’den (Ocak ayında) bugün %67’ye kadar düştüğünü belirtti.

Solana Yatırımcıdan Destek Görüyor

CoinShares dijital varlık fonu platformu ayrıca, geçen hafta Solana Blockchain’in, bir DDoS saldırısının neden olduğu ağ kesintisinden kurtulduktan sonra, 4,8 milyon ABD doları giriş yakaladığını açıkladı. CoinShares, Solana ağındaki bu yatırımcı desteğini şöyle yorumladı:

Bu tür saldırılar ağın doğasında vardır, ancak bunun dışında yatırımcılar durumu diş çıkarma sorunları olarak gördüler ve saldırının savuşturulmasından dolayı mutlu oldular.

Ethereum Beş Haftadan Sonra 3000$’ın Altına İndi

Son rapora göre, Ethereum ile ilgili yönetim altındaki küresel kripto para varlıklarının (AUM) toplam değeri geçen hafta 15 milyar doların üzerinde kaldı. Ethereum fiyat açısından, ağustos ayında London Hard Fork sonrası keskin bir artış gördü, ETH fiyatı geçen ay 2.400 dolardan yaklaşık 3.500 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, son düzeltme nedeniyle, Ethereum (ETH) fiyatı bugün (21.09.2021) yaklaşık 5 hafta içinde ilk kez 3.000 doların altına düşmüş oldu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.