Ethereum’un 1 Milyar Dolar Satışlık İlk NFT Oyunu Axie Infinity!

CryptoSlam verilerine göre, Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity’nin satışlarının 1 milyar doları aştığı gözlendi.

Axie Infinity, Pokemon’dan ilham alan bir NFT oyunudur. En son güncel verilere göre, 1.055.735 $ değerinde token, 2.4 milyon işlemle el değiştirdi. Oyunun 324.850 alıcısı, 936.065 sahibi ve bir milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı var. Bu rakamlar 2018’de piyasaya sürülen blockchain oyununun bu yaz gerçekten viral hale geldiğini gösteriyor. Satışlarının beşte birini geçen hafta gerçekleşen Axie Infinity, geçtiğimiz ay bunun dörtte üçünü tamamlamıştı.

Axie Infinity, satışlarda 1 milyar doları aşan ilk NFT oyunu oldu. Bir sonraki en çok satan oyun, Flow blok zincirinde çalışan basketbol takas kart oyunu NBA Top Shot, tüm zamanların satışlarında 675 milyon dolar topladı. Ethereum tabanlı CryptoPunks ise 657 milyon dolarla onu takip etti.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity’de oyuncular kazanmak için oynar, öyle ki Axie Infinity sanal dünyasında oyuncular ekosisteme katkı sağladıkça, ödül toplar ve gelir elde ederler. Projenin açıklamasında Pokemon dünyasından büyük ölçüde esinlenildiği belirtilmiştir. Oyuncular evcil hayvanları için savaşır, eşya toplar ve arazi tabanlı bir krallık kurabilirler. Tüm oyun verilerine ve Axie genetik verilerine üçüncü kişiler kolayca erişirler bu durum topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity sanal evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak tanır. Axie Infinity, oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği ethereum tabanlı bir blok zincirindeki ticaret ve savaş oyunudur.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.