Ethereum’un Rakibi Avalanche (AVAX), Coinbase’de Listelendi!

Avalanche blok zincirinin yerel coini AVAX, hem standart Coinbase platformunda hem de ayrıca Coinbase Pro‘da işlem yapmak için kullanılabilecek.

ABD menşeli kripto varlık borsası Coinbase’den yapılan bir duyuruya göre, kullanıcılar bugünden (01.10.2021) itibaren standart Coinbase platformunda AVAX ticareti yapabilir, gönderebilir, alabilir ve depolayabilir. Avalanche ayrıca, Coinbase ve Android ve iOS mobil uygulamalarında işlem yapmak için de kullanılabilir.

Avax Coinbase Listelemesi Sonunda Yükseldi!

Avalanche platformlarda yerel coini AVAX ile listeleniyor, borsanın profesyonel ticaret platformu olan Coinbase Pro’da dün itibariyle listelenmişti. AVAX’ın fiyatı, haberin ardından dün %6 artış gösterdi ancak bugün sadece %2,6’lık ılımlı bir artış görünüyor.

Avax, 14 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile sektördeki sıralamada en büyük ve en değerli on ikinci dijital varlıktır. Solana dahil olmak üzere diğer yeni nesil blok zinciri ağları gibi Avalanche da “Ethereum katili” olarak tanımlanır. Dolayısıyla piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para Ethereum ile rekabet halindedir.

Avalanche Ethereum’dan Daha Hızlı,Ucuz ve Güvenli

Avalanche, Ethereum ağında olduğu gibi merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) ya da çok işlevli blok zincirler oluşturmak isteyen geliştiriciler için açık kaynaklı bir platformdur. Avalanche ayrıca Ethereum’dan daha hızlı,güvenli ve daha ucuz olduğunu iddia ediyor.

Avalanche fiyatı son birkaç ayda yükseldi ve geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.31$’a kadar ulaşmayı başardı. CoinGecko verilerine göre, en son ATH yaptığı fiyattan %17 düştü ve bugün en son 65.47 dolardan işlem görüyor. Avalanche henüz iki gün önce, piyasa ani bir düşüşe girdiğinde Ethereum ve bir başka Ethereum rakibi Solana ile birlikte sert bir çakılma yaşadı. Yine de temmuz 2021 göre hala %400’ün üzerinde bir yükselme gördü.

ABD San Francisco merkezli Coinbase, yaptığı duyuruda, daha geniş bir kripto varlık çeşitliliğini listelemek için çalıştığını ekledi, bu yılın ilk altı ayında rekor bir listeme ile 29 yeni kripto para birimini tabanına ekledi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.