eToro, En İyi DeFi Tokenlerinin Yatırımcı Endeksini Başlattı!

Bir sosyal ticaret ve yatırım platformu olan eToro bugün (23.09.2021), kullanıcılara merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemindeki projeleri keşfetme imkanı sunan yeni DeFi ürünü DeFi CopyPortfolio‘nun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. eToro kullanıcıları, artık en büyük DeFi tokenlerini keşfederek yatırım portföylerini çeşitlendirebilirler.

eToro’nun yeni DeFi portföyünde, Ethereum (ETH), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), Aave (AAVE), Compound (COMP), Yearn.finance (YFI), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Algorand (ALGO), Basic Attention Token (BAT) ve Maker (MKR) gibi protokoller yer almaktadır.

DeFi CopyPortfolio Hakkında

İsrail merkezli özel bir DeFi ürünü olan CopyPortfolio, projeleri uzun süren araştırma evrelerinden kurtararak, yatırımcılara zamandan kazanma özelliği sunuyor.

Günümüzde yatırım alanında ortalama bilgiye sahip bir yatırımcının, araştırmayı kolaylaştıran gelişmiş yapay zeka araçlarına erişimi var. Ayrıca yatırım stratejileri için uzman yardımı da satın alınabilir. Ancak yapay zeka teknolojisini öğrenmek zor bir süreç ve uzman yardımı almak oldukça pahalı olabilir. Bu noktada, yatırımcılara en iyi alım araştırmasını ve canlı yatırım uzmanlığını eToro’dan CopyPortfolio sağlıyor.

İstediğiniz CopyPortfolio stratejisine yatırım yaptığınızda, portföyünüz piyasa koşullarına göre otomatik olarak yeniden dengeleniyor ve eToro ile ortak olan dünyanın en iyi yatırımcıları ve analistlerinden bazılarının stratejilerini siz de takip edebiliyorsunuz.

eToro Portföy Yatırımları Başkanı Dani Brinker açıklamasında:

”DeFi CopyPortfolio’da bazı kripto varlıkları ve DeFi ürünlerini paketleyerek, işin ağır yükünü çekiyoruz. Müşterilerimizin çok çeşitli projeleri keşfetmelerini ve riski yaymalarını sağlıyoruz” dedi.

etoro’nun DeFi’ye Girişi

DeFi platformları çoğunlukla akıllı sözleşmelere ya da önceden belirlenmiş belirli koşullar altında kendi kendine çalışan kod parçalarına dayanır. Son zamanlarda kripto varlık endüstrisinin hızla büyüyen bir kolu olan DeFi, borç verme ve ödünç alma gibi birçok geleneksel finansal hizmeti, merkezi aracı ve kurumlar olmadan insanlara sunuyor.

eToro, güncel verilere göre, 270 milyon doları aşan bir piyasa değerlemesine sahiptir. Aynı zamanda eToro, Chainlink, Uniswap, Yearn.Finance, Compound ve Maker’a spot ticaret hizmeti sunduğu için DeFi alanına yabancı değil. Geçen ay şirket, yeni kayıtlarda 2,6 milyon müşteriye ulaştı. 2020’nin aynı dönemine göre bu rakamın %121’lik keskin bir artış gösterdiği gözleniyor. Nisan ve Haziran ayları arasında platform, 2020’nin aynı dönemine göre %125’lik bir artışla toplam 362 milyon dolarlık komisyon kaydetti.

Yeni gelişmeler ve olumlu sonuçlara rağmen, eToro’nun CEO’su Yoni Assia, DeFi alanında olası düzenlemelerden dolayı, token fiyatlarının olumsuz etkilenebileceğini söyledi. Assia sözlerine şöyle devam etti:

Bu sektörün sahipleri ve tüketicinin korunması adına, dolandırıcılık gibi alanlarda sorunları önlemek için kurallar ve düzenlemeler oluşturmaya çalışan daha fazla düzenleyici göreceğimize şüphe yok.

Kısa bir zaman önce de, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, DeFi projelerinin kayıt dışı menkul kıymetler satabileceğini ve sonuç olarak durumun düzenleyicilerin yetki alanlarına girmesinin muhtemel olduğunu öne sürdü.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.