Fenerbahçe Fan Token Geliyor !

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 31.07.2021 tarihinde yaptığı Yüksek Divan Kurulu toplantısında, Kripto Para çalışmalarına 10 gün içinde başlanacağını duyurdu.

Ali Koç, Türkiye’de Kripto para işinin Avrupa’dan daha önde olduğunu, Fenerbahçe Fan Token çıkarmak için geç kalınmadığını belirtti.

Bekledikçe Teklifler Daha Cazip Hale Geldi

Gerekli adımları atmak için daha kapsamlı bir araştırma yaptıklarını ve bu konuda temkinli olduklarının altını çizen Koç, birçok kulübün bu süreç içinde Süper Lig’de kendi kripto para stratejilerini ve iş birliklerini açıkladıklarını fakat Fenerbahçe Kulübü olarak kendilerinin sessiz kaldığını söyledi. Ali Koç, borsa ve yatırımcıların, Fenerbahçe’nin kripto para alanındaki adımlarını beklediklerini, ancak kulübün bu araştırma sürecinde temkinli davranmasının teklifleri daha cazip hale getirdiğini söyledi. Yurt içi ve yurt dışı birçok firmanın, hatta yatırımcısını bulan ancak borsada işlem almayanlar da dahil olmak üzere 10 ayrı firmadan bir yılı aşkın süredir tüm teklifleri artısı ve eksisiyle incelediklerini de sözlerine ekledi.

Fenerbahçe Fan Token Ne Zaman Gelecek?

Koç, ayrıca, en geç 10 gün gerekirse önümüzdeki hafta kripto para projelerini başlatacaklarını fakat iş birliği içinde oldukları firmayı henüz açıklamayacaklarını belirtti.

Kripto para projesinden diğer kulüpler gibi Fenerbahçe de gelir sağlamak istiyor. Ali Koç, kripto paradan hatırı sayılır bir gelir elde etmeyi düşündüklerini, ayrıca Fenerbahçe taraftarlarının her alanda olduğu gibi birçok açıdan, Fenerbahçe’ye destek olmaya devam edeceklerine inandığını söyledi.

YouTube, destek kampanyası ya da kombine bilet sayıları olsun, Fenerbahçe taraftarı’nın burada da Fenerbahçe’nin farkını, gücünü, ayrıcalığını göstereceğinden hiçbir şüphem yok. Fenerbahçe gücünü dijital dünyada gösterecek.

Ali Koç, Fenercoin Adı Altında Dolandırıcılık Yapanlara Karşı Uyardı

Ali Koç, Yatırımcılar ve Borsalar’ın Fenerbahçe’yi beklediği gibi dolandırıcıların da Fenerbahçe’yi beklediğini, dolandırıcıların şu sıralar ‘Fenercoin’ adıyla piyasaya girdiklerini ve kulübün sitesinden resmi bir bilgilendirme gelmedikçe Fenerbahçe ile ilgili bir “token”ı asla satın almamaları gerektiğini vurguladı ve sözlerini şöyle sonlandırdı.

Hassas bir konu. Mevzuatı çıkmamış bir konu. Hukuken bir yere bağlayamadığınız için dolandırıcılık yapmak kolay, dolayısıyla mağduriyetler olur. Hâlihazırda bile hukuk departmanımız bu dolandırıcılıkla ilgili pek çok girişim başlatmış durumda.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.