Fidelity Digital Assets: Dijital Varlıklar Çok Çekici

Küresel varlık yöneticisi Fidelity’nin kripto para odaklı kanadı olan Fidelity Digital Assets, dünya genelinde yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.

Toplamda 1.100 yatırımcının katıldığı ankete 408 Amerikalı, 299 Asyalı, 393 Avrupalı yatırımcı katıldı. Ayrıca katılımcıların 312’si finansal danışman ve 302’si yüksek net değerli yatırımcılardan oluşuyor.

11
Fidelity Digital Assets: Dijital Varlıklar Çok Çekici 3

Anket sonuçlarına göre, katılanların %90’ı dijital varlıkları çekici buluyor. Ankete katılanlara göre, dijital varlıkların kazandırma potansiyeli çok yüksek ve bu dijital varlıkları çekici kılıyor.

Yine anket sonuçlarına göre kripto paraların benimsenmesini engelleyen nedenler arasında %54’lük oranda fiyatın fazla dalgalanması var. %44’luk bir oranda ise temel bilgi eksikliği var.

Ankete katılanların %52’si dijital varlıklara yatırım yaptıklarını söylüyor. Sonuçlara göre Asyalı ve Avrupalı ​​yatırımcıların kripto paraya yatırım yapma olasılığının, ABD’li yatırımcılara göre daha fazla olduğu ortaya çıktı. Toplamda 1.100 yatırımcının katıldığı ankete 408 Amerikalı, 299 Asyalı, 393 Avrupalı yatırımcı katıldı. Ayrıca katılımcıların 312’si finansal danışman ve 302’si yüksek net değerli yatırımcılardan oluşuyor. Vadeli işlemlerde oranlar ise şöyle:

Asya %80, Avrupa %75, ABD ise %60

Yatırımcıları dijital varlıklara yönelten diğer sebepler şunlar oldu.

  • COVID-19 pandemisinden sonra 2020’de bozulan piyasa koşulları
  • Merkez bankalarının merkez bankası dijital para birimlerini araştırması
  • Hükümetlerin blockchain teknolojisini araştırması ve yatırım yapması

Fidelity Hakkında

Fidelity Management & Research (FMR) adlı şirket 1946’da II. Edward C. Johnson tarafından kuruldu. Yıllar içinde ismi değişen şirket 2018’de kripto para sektörüne girdi. Şirket aynı zamanda Bitcoin madenciliği de yapmaktadır.

Varlık yönetimi devi Fidelity toplamda 4.9 trilyon dolarlık bir varlığı yönetiyor.

Fidelity Digital Assets Hakkında

Firma her türlü varlığın blockchainde kullanıldığı veya tokenize formatta temsil edildiği bir gelecek görüyor. Bundan dolayı sloganları şu şekildedir:

Dijital varlık yatırımlarını güvence altına almak, ticaret yapmak ve desteklemek için tam hizmet, kurumsal düzeyde bir platformla başlar.

Fidelity Digital Assets’in verdiği hizmetler arasında şunlar var:

  • Çevrim dışı dijital varlık depolama
  • Saklama platformuyla entegreli ticaret yeri
  • Özel müşteri destek ekipleri

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.