FTX, Cebelitarık ve Bahamalar’da Ortaklık Kuruyor!

Kripto para borsası FTX, Cebelitarık’ta ve Bahamalar’da olmak üzere iki ortaklık kurarak, ticaret ağını genişlettiğini duyurdu.

Cebelitarık merkezli bir dijital varlık türevleri borsası ZUBR‘un sahibi ve operatörü Zubr Exchange Limited, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından dağıtılmış bir defter teknolojisi sağlayıcısı olmak üzere yetkilendirildi.

Ayrıca bugün (20.09.2021), küresel bir kripto para borsası olan FTX.com’un sahibi olan FTX Trading Limited, yan kuruluşu FTX Digital marketlerin, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu altında bir dijital varlık işletmesi olarak tanındığını duyurdu.

FTX kurucusu ve CEO’su Bankman-Fried, yaptığı açıklamada;

Yerel düzenleyicilerle yakın çalışma ilişkisini sürdürmeye kararlıyız, böylece birlikte bu yeni varlık sınıfının büyümesini teşvik etmeye yardımcı olacak kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi uygulamaya koyabiliriz” dedi.

FTX Düzenleyicilerle Uyumlu Olmak İstiyor

Bankman-Fried, düzenlemeleri şirketinin son zamanlardaki genişlemesinin ana odak noktası haline getirdi:

Kripto para piyasasında ne zaman bir dolandırıcılık olsa, bu durum düzenleyicilerin sektörü daha fazla kilitlemesine neden olacak.

Bankman-Fried ayrıca bu eylül ayı başlarında düzenleyicilerle ilgili olarak, “aralarında bir savaş olmasına gerek olmadığını” söylemişti.


FTX’in bu duyuruları, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşan FTX tokeninin (FTT) ortasında geldi. Bildiğiniz gibi 7 Eylül 2021’de FTT, 83 dolarlık rekor bir fiyata yükselmişti.

Temmuz 2021’de FTX, Bankman-Fried’in büyük ölçüde gelecekteki birleşme ve satın almalara doğru gideceği 900 milyon doları topladı. Borsa o dönem 18 milyar dolarlık yüksek bir değerlemeye ulaştı.

FTX Borsası Hakkında

FTX, dünyanın önde gelen ve işlem hacmi bakımından yüksek değerlere sahip olan, ayrıca büyük kripto para borsası Binance ile ortaklığı bulunan bir kripto para borsasıdır. FTX’in asıl öne çıkan özelliği futures conract’lar yani kaldıraçlı ve vadeli işlemlerdir. Kurucusu Sam Bankman Fried, FTX’den önce, 2017 yılında Alameda Research’ü kurmuştu. Daha sonra 2019’un Nisan ayında FTX’i kripto para borsasını kurdu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.