FTX, Super Bowl’da Reklam Alanı Satın Alarak Taraftarlara Ulaşacak

Kripto para şirketi FTX, 2022 Şubat ayında yapılacak olan Super Bowl’dan reklam yeri satın aldı. Burada firmanın hizmetlerini tanıtılacak ve reklam yapılacak.

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto parayı insanlara tanıtmak ve benimsetmek için büyük kitleli spor dallarını araştırıyor. Sam bu şekilde en çok kişiye ulaşan reklamları vermiş oluyor. Basketbolda Miamai Heat’in sahasına FTX Arena denmesi, Amerikan Beysbol Ligine sponsor olması şimdi de Amerikan futboluna yatırım yaparak en çok izlenen spor dallarına yatırım yaptığını gösteriyor. Gittikçe büyüyen müşteri sayısını daha da arttırmak için spora odaklı bir pazarlama stratejisi uyguluyor. Konuyla alakalı Sam Bankman-Fried şu açıklamalarda bulundu:

FTX’in reklamını yapmak için Super Bowl’dan daha büyük bir etkinlik yapılamaz. Daha büyük, daha çok izlenen ve merak edilen bir etkinlik olmuyor.

Reklam için FTX’in ödediği miktar açıklanmadı. Ama geçen seneki bir etkinlikte 30 saniyelik bir reklamın fiyatı 5.5 milyon dolardı. Bu sene daha fazla izleyen olacağı düşünüldüğünde bu seneki fiyatın daha yüksek olacağı kesin gözüküyor.

Super Bowl’a Hyundai, Pepsi ve Coke gibi büyük firmalar reklam başvurusunda bulundu.

Super Bowl, ABD’de oynanan Amerikan futbolu ligi şampiyonluk maçıdır. 13 Şubat 2022’de yapılacak olan final maçını 100 milyondan fazla kişinin izlemesi bekleniyor. Super Bowl’da LV (55) son maç Tampa Bay Buccaneers ve Kansas City Chiefs arasında oldu. Kansas Cİty 31-9 farkla oyunu kazandı. Oyunun yıldızı ise Tom Brady’di. 43 yaşındaki oyuncu kendi rekorunu da kırarak 7. kez Super Bowl’u kazanmış oldu.

FTX Borsası Hakkında

FTX bir kripto para türev borsasıdır. Binance gibi büyük şirketlerle ortaklığı vardır. Birçok kripto para listeleyen FTX’in aynı zamanda NFT alım satım hizmeti de vermektedir. FTX’de para yatırma veya çekme işlemleri için herhangi bir blockchain ücreti (komisyon) almadığını unutmayın.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.