FTX’den ABD Vatandaşları İçin Yeni NFT Platformu

NFT ekosistemi büyürken FTX’de bu kervana katılmak için NFT platformu açacağını duyurdu. Açılacak NFT platformu sadece Amerika Birleşik Devletleri müşteri için olacak. NFT platformu Ethereum ve Solana blockchainlerine de destek verecek.

Farklı platformlardan NFT’leri destekleyecek olan platform para yatırma ve çekme işlemlerinin haftaya açılması bekleniyor. FTX twitter hesabından ‘test’ yazan bir NFT’yi kullanıcılara sundu. NFT’nin 1.100 dolarlık başlangıç fiyatıyla açık arttırmaya sunuldu. Açık arttırma 19 gün sürecek.

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, Street Signs Asia ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

NFT sektörünü kısa zamanda benimsendi. Açık konuşmak gerekirse, sektörün çökmesi halinde birçok kişi problem yaşayabilir. Bu tarz bir pazara girerken attıkları her adıma dikkat etmelidirler.

NFT Sektörüne İlgi Büyüyor

2021 yılında NFT sektörüne Binance’de katıldı. Binance Michael Owen ve Alphonso Davies gibi ünlü futbolcularla iş birliği ile NFT koleksiyonu yaptı. Böylelikle NFT platformuna giriş sağladı.

NFT sektörüne giriş yapan başka bir büyük borsa OKEx’dir. Kullanıcıların NFT varlıklarını borsanın ekosisteminde üretmesine, satmasına ve satın almasına olanak sağlayan yeni bir NFT platformu başlattı.

NFT’ler çok büyük miktarlara satılırken daha da popülerleşecek gibi gözüküyor. En pahalı NFT’ler şu şekilde:

  1. Everydays – The First 5000 Days – ($69,000,000)
  2. CryptoPunk #3100 – 4.200 ETH ($7,580,00)
  3. CryptoPunk #7804 – 4,200 ETH ($7,570,000)
  4. Crossroads ($6,600,000)
  5. Doge – 1696.9 ETH ($4,000,000)

Geçen ay OpenSea adlı NFT platformu, aylık işlem hacmi 1 milyar doları aşan ilk NFT platformu olarak adını tarihe yazdırdı.

Dune Analytics’in yaptığı araştırmalara göre 2020’nin ilk yarısındaki NFT satış hacmi 13.7 milyon dolardı. 2021’in ilk yarısında ise bu rakam 2.5 milyar dolara yükselerek NFT’lere olan merakın arttığını gösteriyor.

FTX Borsası Hakkında

FTX bir kripto para türev borsasıdır. Binance gibi büyük şirketlerle ortaklığı vardır. Birçok kripto para listeleyen FTX’in aynı zamanda NFT alım satım hizmeti de vermektedir. FTX’de para yatırma veya çekme işlemleri için herhangi bir blockchain ücreti (komisyon) almadığını unutmayın.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.