FTX’e NBA Yıldızı Stephen Curry Katıldı!

Piyasanın tanınmış borsalarından olan kripto para türev borsası FTX, NBA yıldızı Stephen Curry ile anlaşma yaptıklarını duyurdu. Borsa, “FTX küresel elçisi” olarak sporcu Stephen Curry’i seçti.

https://twitter.com/FTX_Official/status/1435293989117349892?s=20

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, yeni anlaşmayla ilgili açıklamasında:

FTX’in temel değerleriyle mükemmel uyum içinde ve olumlu bir etki yaratmak için, basketbol, ​​yatırım ya da herhangi bir iş olsun, Stephen ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

FTX ile yapılan anlaşma kapsamında Stephen Curry’nin, FTX Trading Limited’de hisse sahibi olacağı ve Curry’nin vakfı olan Eat.Learn.Play’in, yardım girişimlerinde FTX ile ortak olacağı duyuruldu.

Golden State Warriors NFT Müzayedesi

NBA şampiyonluklarını ve en unutulmaz anlarını hatırlatan resmi lisanslı dijital koleksiyonlarını bu bahar piyasaya sürmüştü. Stephen Curry’in formasını giydiği Golden State Warriors’ın baş gelir sorumlusu Brandon Schneider, “Dijital koleksiyon heyecanı gözle görülür bir gerçek. NFT’leri ve işimizin dijitalleşmesini dünyanın her köşesindeki hayranlarımızla etkileşim kurmanın en temel dayanağı olarak görüyoruz” dedi.

Dijital koleksiyonda, 1947’deki franchise’ın ilk NBA şampiyonasının 25 ve takımın 2018 şampiyonluğunun 50 si vardı. Müzayede OpenSea‘de gerçekleşti ve müzayededen elde edilen gelirin bir kısmı, son dokuz yıldır Körfez Bölgesi’nde eğitim girişimleri için 20 milyon doların üzerinde bağış yapan hayır kurumu Warriors Community Foundation’a verildi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.