Gate.io’dan 100 Milyon Dolarlık Destek

Kripto para borsası Gate.io gelişmekte olan projelere 100 milyon dolarlık destek sağlayacağını duyurdu. Kripto para sektöründeki erken aşama ve gelişmekte olan projeler için 100 milyonluk fon ayırdığı belirtti.

Gate.io’nun risk sermayesi aracı Gate Ventures, dün (13 Eylül 2021) yaptığı basın açıklamasında desteklenecek projelerin içeriğinden bahsetti.

Desteklenecek Projeler Neye Göre Seçilecek?

Gate Ventures, milyon dolarlık sermayesiyle yapılacak yatırımların “geniş kapsamlı” projelere gideceğini açıkladı. Ayrıca, Web 3.0 ve açık finans altyapısını aktif olarak inşa eden açık kaynaklı projelere hibeler sunulacak.

Benzer şekilde Hacken, Coin DCX ve BRZ toplanarak Solana Blockchain’i üzerinde inşa edilen projeleri desteklemek adına 60 milyon dolarlık fon oluşturmuşlardı.

Gate Ventures, yatırım yaptığı operasyonlara finansman, operasyonel kaynaklar ve endüstri uzmanlığı sunacak. Fonun bir kısmı ayrıca Gate.io ekosisteminin gelişimi için kullanılacak. Fonun yatırımı için üç ana odak alanı teknik ve finansal altyapı, ekosistemler ve uygulamalar olacağı belirtildi. Borsa, Layer 1, Layer 2 ve cross-chain çözümlerinde devam eden inovasyonun kripto para pazarının “gelecekteki kripto paranın benimsenmesinin anahtarı” olacağına inandıklarını ekledi.

Borsanın CMO’su Marie Tatibouet,“Gate Ventures, piyasada yeniliği geliştirmeyi amaçlayan mevcut Gate.io ekosisteminin bir uzantısıdır.” dedi. Ayrıca şunları da ekledi:

“Kripto para ve Blockchain endüstrilerinde ilk günlerin hâlâ yaşanmakta olduğuna inanıyoruz.”

Gate.io Nedir?

Çin merkezli Gate.io, tüm dünyadaki yatırımcıların çok çeşitli kripto para birimlerini satın almasına, trade etmesine, satmasına ve depolamasına izin veren 2013 yılında kurulmuş küresel bir kripto para alım-satım borsasıdır. Önde gelen Initial Exchange Offering (IEO) platformuyla en hızlı büyüyen kripto platformlarından biri haline gelmiştir. Dünyanın en eski ve en bilinen kripto para borsalarından biri Gate.io’dur. Önemli özellikleri arasında fazla sayıda kripto para birimi sunması, spot, EFT, vadeli işlem, kaldıraçlı ve türev ürünler ile işlem imkanı vermesi, yüksek hacim ve likidite sunması yer almakta. Coinmarketcap verilerine göre işlem hacmince borsa sıralamasında 9. sıradadır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.