Güney Kore’De 70 Kripto Borsası Askıya Alınabilir!

Güney Kore Mali İstihbarat Birimi’ne kayıt için son tarih 24 Eylül, ancak şu ana kadar sadece dört borsa kayıt oldu.

Reuters’in raporuna göre, Güney Kore’deki yaklaşık 70 kripto borsası Cuma günü (24.09.2021) alım satım hizmetlerini kısmen veya tamamen askıya almak zorunda kalabilir.

Nisan 2021’de, Güney Kore’nin en üst düzey mali düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (FSC) yetkililer, ülkedeki tüm borsaların FSC’nin kara para aklama ile mücadele kolu olan Kore Mali İstihbarat Birimi‘ne (KFIU) kaydolması gerektiğini açıkladı.


Bu borsaların hepsine bir internet güvenlik ajansı ve bir banka ile müşterinizi tanıyın (KYC) gereksinimlerini karşılamaları ve gerçek ad hesap sahip olduklarından emin olmak için ortaklıkların kanıtlanmasını içeren kayıt sürecini tamamlamaları için 24 Eylül’e kadar bir son tarih verildi.


Şimdiye kadar sadece dört borsa, Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit borsaları KFIU’nun gereksinimlerini tam olarak kaydetti ve karşıladı.
Reuters’in haberine göre, 40 borsa hiç kayıt olmadı ve Cuma günü 24.09.2021’de faaliyetlerini durdurabilir.


Diğer 28 borsa ise KFIU’ya kaydoldu ancak henüz banka ortaklıkları sağlanmadı. Bunların kısmen faaliyetlerine devam etmelerine izin verilecek, ancak ülkenin para birimi olan won’da yerleşim yapamayacaklar. Güney Koreli yetkililer, borsaları son olarak 24 Eylül tarihinden sonra kayıt dışı web sitelerini engellemekle tehdit ettiler.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.