Browsing: ethereum

Poolwatch.io’ya göre, Sparkpool Ethereum’un küresel hash oranının %22’sini oluşturuyor. Daha önce Çİn’de yapılan kısıtlamalardan sonra Sparkpool tekrar açıklama yaptı. Bugün yapılan açıklamayla Çin anakarasında yeni kullanıcıların erişimi askıya alındığını duyurdu. Perşembe günü de hem Çin’deki hem de yurtdışındaki mevcut madencilik havuzu kullanıcılarını askıya almayı planlıyor.

Geth (Go Ethereum) bilindiği gibi Ethereum blok zincirinin en popüler yazılım istemcisidir. Bu hafta Geth’de oluşan hata nedeniyle ağda bir çatallanma meydana geldi. Bunun sonucunda Ethereum aynı anda iki zinciri işlemeye başladı ve bu hata çözülmediği takdirde ağda potansiyel bir double spending saldırısı (çift harcama) gerçekleşebilir.

Ethereum ağı, 5 Ağustos’ta Ethereum’un Londra Hard Fork’unun bir parçası olarak tanıtılan beş yükseltmeden biri olan ve madencilerin ödüllendirilme şeklini değiştiren EIP-1559’in piyasaya sürümünden sadece iki gün sonra tam 30 milyon dolarlık Ethereum’u dolaşımdan kaldırdı. Ethereum’un açık artırma tarzı işlem ücreti mekanizmasını algoritmik olarak belirlenmiş bir alternatifle değiştirdi.