Browsing: Altcoin

Ripple, İngiltere’ye GBP tabanlı CBDC’ler konusunda yardımcı olacak ve diğer CBDC çalışması yapan ülkelerden geri kalmamasını sağlayacak. Böylelikle İngiltere yeni dijital finansta yerini almış olacak.

Popüler blockchain şirketlerinden Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmet veren Nelnet ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklıkla dünyayı daha temiz hale getirmek ve yenilebilir enerjiyi geliştirmek isteyen iki şirket, Amerika’daki güneş enerjisi fon sağlayarak yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanacak. İki şirket güneş enerjisine 44 milyon dolarlık bir yatırım fonu sağlayacak.

Blockchain ağı ile hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödemeler sağlamak için tasarlanan kripto para birimi Litecoin (LTC), 10 yaşına girdi. LTC 7 Ekim 2011’de piyasaya sürüldü ve beş gün sonra 13 Ekim 2011’de dolaşıma girdi.

0.0003473$ değeriyle en yüksek değerine ulaşan SHIB bir haftada %385 artmış oldu. En yüksek değerindeyken 12. sıraya kadar yükselen SHIB coin biraz gevşeyerek 20. sıraya kadar geriledi. SHIB coinin %385’lik artışı rakipleri LINK, LTC, AVAX ve UNI coinlerini ışık hızıyla geçmesine sebep oldu.

QNB yaptığı ortaklıkla sınır ötesi ödemeleri geliştirmeyi ve zamanla daha fazla ülkeye havale hizmetlerini genişletmeyi planlıyor. Müşteriler için eşsiz ve farlı bir deneyim olarak neredeyse gerçek zamanlı ödemeler gerçekleşecek.

Basın bildirisi Accesswire, iCrowdNewswire ve Yahoo! gibi büyük haber sitelerinde paylaşıldı. Haber sitelerine de Ripple’ın hukuk şirketi Debevoise & Plimpton tarafından gönderildiği iddia edildi. Ancak gönderilen eposta adresinin de sahte olduğu ortaya çıktı.