Browsing: Blockchain

Kripto para birimi Bitcoin SV, kripto istihbarat firması Coin Metrics’ten gelen bilgilere göre; salı sabahı %51 saldırısına uğradı. Çarşamba gününe kadar devam eden saldırı sonrası üçten fazla kötü niyetli yeni blok zinciri oluşturuldu ve bazı bloklar yeniden düzenlendi

Devamı...

İspanya’daki dijital dönüşüm yasa tasarısı, kripto para ile konut kredisi ödeme imkanı sunacak. Bu yeni yasa tasarısı, teknoloji kullanan ve çözüm geliştiren bankalara, şirket ve kuruluşlara vergi indirimleri de dahil olmak üzere farklı teşvikler veriyor. Ayrıca yasa tasarısı, bu kuruluşlardaki bazı süreçlerin yönetilmesi için akıllı sözleşmelerin kullanımını da içeriyor.

Devamı...

Kanada merkezli lider blok zinciri ve kripto teknolojisi firması olan DMG Blockchain Solutions, kısa süre önce Kaliforniya merkezli kripto para şirketi Bosonic’e 2 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Bu yatırım piyasalara şirketin dijital para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesini hedefleyen stratejik bir girişim olarak yansıdı.

Devamı...

Küresel ödeme sağlayıcısı PayPal’ın, İrlanda’da bir kripto para ekibi kurmaya hazırlandığı bildirildi. Paypal’ın İrlanda ofislerinde kripto para birimiyle ilgili çeşitli pozisyonlarda işe alım sürecini başlatması, şirketin hızla büyüyen dijital varlık sektöründeki hedeflerini daha net açıklamaktadır.

Devamı...

Kripto Para Borsası Binance’de yeni listelenmesi sonrasında yükseliş yakalayan Flow, yeni nesil oyun ve uygulamalarla beraber, onları güçlendiren diijital alt zemini oluşturan merkeziyetsiz ve hızlı bir Blockchain’dir. Flow Token ise Flow Blockchain üzerinde önemli ölçülerde işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan ana hizmet token’ıdır.

Devamı...