Browsing: DeFi

Swop.fi Launchpad, Waves blok zincirinde token çıkaran projelere fon sağlamak için tasarlanmıştır. Enno Wallet tokenleri ($ENNO) USDN karşılığında satılmaktadır ve büyük bir kısmı SWOP stake eden kullanıcılara satılacaktır.

Bank of America, Blockchain teknolojisini yıllardan sonra en heyecan verici pazar olarak nitelendirdi. Ayrıca kripto para birimlerinden merkezi olmayan uygulamalara (Dapp), gelişmekte olan merkezi olmayan finans alanına (DeFi), sabit paralara (stablecoin) ve hatta değiştirilemez tokenlere (NFT) kadar kripto varlık endüstrisinde popüler olan her konudan oldukça hevesli olarak bahsetti.

Bir sosyal ticaret ve yatırım platformu olan eToro bugün (23.09.2021), kullanıcılara merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemindeki projeleri keşfetme imkanı sunan yeni DeFi ürünü DeFi CopyPortfolio’nun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. eToro kullanıcıları, artık en büyük DeFi tokenlerini keşfederek yatırım portföylerini çeşitlendirebilirler.

IDO sonrası tokenler için likiditenin kilidini açan bir zincirler arası protokol olan Waggle Network, GBV, SVC, Genesis Block Capital, Basics Capital, Bixin Ventures, NGC, AU21, Gate.io labs, MEXC, HG Ventures ve Spark Digital dahil önde gelen birçok yatırımcı tarafından 3 milyon dolarlık bir tohum yatırım (seed round) topladığını duyurdu.

Avalanche tabanlı DeFi projesi Vee Finance hack saldırısına uğradı. Vee Finance ekibi, kalan fonların güvenliğini sağlamak için platformun akıllı sözleşmelerini ve para yatırma işlemlerini askıya aldı.

Solana Blockchain, geçtiğimiz ay (Ağustos 2021) değerlemesinde %122 artmasına rağmen son haftalarda bir yavaşlamaya takıldı. Blok zinciri ağı, sektörde ilk 10’daki yerini korumaya devam ederken, yatırımcılar, Solana’nın DeFi ekosistemindeki protokollerle ilgilenmeye başladılar.

Enno Wallet, non-custodial yapıda bir mobil kripto para cüzdanıdır. Türkiye’nin kripto para sektöründeki önemli isimlerinden Serkan Bayar öncülüğünde geliştirilen yeni nesil kripto para cüzdanının yönetişim tokeni ise ”Enno Cash” ‘dir.