ERC-20 Standardı Nedir?

“Ethereum Request for Comments” açılımlı ERC-20, sonundaki rakam ile standardın türünü ifade ediyor. Peki ERC-20 nedir?

Read More

Ethereum’da Fiyatlar Artıyor, Gas Fee Düşüyor!

Ethereum bu hafta 03.11.2021 Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 4.465 $’a tırmanırken, gas/fee’lerde son beş gün içinde düşüş gözlendi.

Read More

Ethereum Gas/Fee Ücretleri Arttı!

Ethereum’daki ortalama işlem ücreti 51,45 $’a çıkıyor. Bu durumda rakamlar haziran ayı sonundan bu yana %2.293’lük bir artış göstermiş oluyor.

Read More

EIP-1559 ile 2 Milyar Dolardan Fazla Ethereum Yakıldı!

Ethereum ağı tarafından yakılan ETH miktarı yaklaşık 2 milyar dolar değerinde yani 603.452 ETH karşılığı kadardır.

Read More

Ethereum Altair Yükseltmesi Nedir?

Ethereum blok zincirinin madencilere ödeme şeklini değiştiren London Hard Fork yükseltmesinin üstünden yaklaşık iki buçuk ay geçti ve şimdi blok zincirinin geliştiricileri, Altair yükseltmesi için 27 Ekim Çarşamba gününe hazırlanıyor.

Read More

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Bu Hafta Neden Yükseldi?

Bu hafta Bitcoin (BTC) %15, Ethereum (ETH) %8 ve Dogecoin spinoff Shiba Inu (SHIB) gibi bazı kripto paralar %266 arttı.

Read More

Bank of America’dan Ethereum, DeFi, NFT’ler ve Bitcoin ile İlgili Rapor

Bank of America, Blockchain teknolojisini yıllardan sonra en heyecan verici pazar olarak nitelendirdi. Ayrıca kripto para birimlerinden merkezi olmayan uygulamalara (Dapp), gelişmekte olan merkezi olmayan finans alanına (DeFi), sabit paralara (stablecoin) ve hatta değiştirilemez tokenlere (NFT) kadar kripto varlık endüstrisinde popüler olan her konudan oldukça hevesli olarak bahsetti.

Read More

BeePool Madencilik Havuzu, Çin Yasakları Nedeniyle Kapatıldı!

Çin hükümetinin kripto varlık endüstrisi için yasakları artırdığı bu son günlerde kapatılma haberleri art arda geliyor. Henüz SparkPool’un madencilik çalışmalarını durduracağını açıklamasının üzerinden bir gün geçmişti ki, Çin merkezli bir başka madencilik havuzu BeePool, bugün faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Read More

Ethereum Geliştiricisi Kuzey Kore Yaptırımlarını İhlal Ettiğini Kabul Etti!

Ethereum geliştiricilerinden Virgil Griffith, davetli olduğu Kuzey Kore’deki bir Blockchain konferansına yaptığı geziyle ilgili ABD’nin aldığı Kuzey Kore Yaptırımları kararını ihlal ettiğini kabul etti.

Read More

Thorg: Ethereum Madenciliğinde Masaüstü Uygulaması

Thorg, Golem Network’ündeki PC’ler için ücretsiz bir Ethereum madenciliği uygulamasıdır. Kullanıcılara ETH ile değil, Golem’in GLM tokeni ile ödeme yapılır.

Read More