Browsing: Ethereum

Bank of America, Blockchain teknolojisini yıllardan sonra en heyecan verici pazar olarak nitelendirdi. Ayrıca kripto para birimlerinden merkezi olmayan uygulamalara (Dapp), gelişmekte olan merkezi olmayan finans alanına (DeFi), sabit paralara (stablecoin) ve hatta değiştirilemez tokenlere (NFT) kadar kripto varlık endüstrisinde popüler olan her konudan oldukça hevesli olarak bahsetti.

Çin hükümetinin kripto varlık endüstrisi için yasakları artırdığı bu son günlerde kapatılma haberleri art arda geliyor. Henüz SparkPool’un madencilik çalışmalarını durduracağını açıklamasının üzerinden bir gün geçmişti ki, Çin merkezli bir başka madencilik havuzu BeePool, bugün faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta çok sayıda Geth istemcisinin node yükseltmesi yapmaması sonucunda meydana gelen hata ve blockchain bölünmesinin ardından Ethereum (ETH) işlem ücretleri (fee’ler), 21 Ağustos’tan bu yana önemli ölçüde artmıştı ve işlem başına 11 dolardan bugün işlem başına 0,0088 ethere (27,98 dolar) yükseldi.

Ethereum ağı, 5 Ağustos’ta Ethereum’un Londra Hard Fork’unun bir parçası olarak tanıtılan beş yükseltmeden biri olan ve madencilerin ödüllendirilme şeklini değiştiren EIP-1559’in piyasaya sürümünden sadece iki gün sonra tam 30 milyon dolarlık Ethereum’u dolaşımdan kaldırdı. Ethereum’un açık artırma tarzı işlem ücreti mekanizmasını algoritmik olarak belirlenmiş bir alternatifle değiştirdi.