Browsing: NFT

NFT

NFT’ler (değiştirilemez tokenler) için eşler arası bir pazar yeri olan Coinbase NFT’nin bekleme listesi kısa sürede 1,4 milyon üzerinde kayıt aldı ve bu kayıtlar Coinbase’in NFT pazar platformunu yakında piyasaya sürüceğini duyurmasından sonra, sadece 48 saat içinde gerçekleşti.

Coinbase Fonksiyonel Ürün Yönetimi Başkanı Sanchan Saxena 12.10.2021 tarihinde yaptığı açıklamada, NFT platformunda Ethereum tabanlı EFT’ler üretilmesine, sergilenmesine ve satın alma işlemlerinin yapılmasına olanak sağlanacağını dile getirdi.

NFT

Cem Yılmaz ilk NFT’sini oluşturdu ve en popüler NFT pazarı olan OpenSea’de satışa sundu. Cem Yılmaz oluşturduğu ilk NFT’sinin duyurusunu twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.

Bank of America, Blockchain teknolojisini yıllardan sonra en heyecan verici pazar olarak nitelendirdi. Ayrıca kripto para birimlerinden merkezi olmayan uygulamalara (Dapp), gelişmekte olan merkezi olmayan finans alanına (DeFi), sabit paralara (stablecoin) ve hatta değiştirilemez tokenlere (NFT) kadar kripto varlık endüstrisinde popüler olan her konudan oldukça hevesli olarak bahsetti.

NFT

6 farklı NFT’den oluşacak koleksiyonun ismi ‘TikTok Top Moments’ olacak. Lil Nas X’in “Montero (Call Me By Your Name)” adlı şarkısı interneti kasıp kavurmuştu. Sonrasında TikTok sanatçısı Rudy Willingham bu şarkıya atıfta bulunan bir video çekti. Çekilen bu video TikTok’ta milyonlarca etkileşim topladı. 6 Ekim’de gerçekleşecek ilk açık arttırmada bu eserin NFT’si satışa sunulacak.

NFT

Wright, 10 yıllık bir aradan sonra ilk oyunu Proxi’yi geliştirdi. Wright bu projede Gallium Studios ile çalışıyor. Proxi, NFT tabanlı bir mobil oyun olarak dikkat çekiyor. Yapay zeka tarafından yönlendirilen bir simülasyon oyunu olan Proxi, Wright’ın eski yapımlarıyla aynı türden yaratıcı bir oyun olacak. Dijital oyun içi varlıkların sahiplenmesini destekleyen ve kendine has bir “kendini keşfetme” yolculuğuna bizi çıkarmak için tasarlanmış bir oyun yapılmış.