Quentin Tarantino’nun Davalık NFT’leri Satışa Çıkacak!

Usta yönetmen Quentin Tarantino NFT’lerini ocak ayında satışa çıkarıyor. Bildiğiniz üzere Tarantino, Pulp Fiction filminin görülmemiş sahnelerini NFT olarak açık arttırmaya çıkarma kararı almıştı. Bunun üzerine filmin yapımcılığını üstlenen Miramax, filmin haklarına sahip olduğu iddiasıyla Tarantino’ya dava açmıştı.

Read More

OpenSea, 13 Milyar Dolarlık Değerleme İle 300 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

OpenSea platformu, Paradigma ve Coatue’nin liderlik ettiği C serisi finansman turunda yaklaşık 300 milyon dolarlık fon toplamayı başardı.

Read More

Ünlü Sanatçı Refik Anadol, Samsung İle NFT İş Birliği Yaptı!

Ünlü medya sanatçımız Refik Anadol teknoloji devi Samsung ile iş birliği yaptığını kamuoyuna duyurdu.

Read More

Eminem, Bored Ape Yacht Club Koleksiyonundan NFT Satın Aldı!

NFT furyasına ünlülerin katılımı gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde Grammy ödüllü rapçi Eminem, Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan yaklaşık 450 milyon dolarlık NFT satın alarak NFT furyasında ben de varım dedi.

Read More

Kripto Anne Hester Peirce, Bir Kripto Para Düzenleyicisine Daha İhtiyaç Olmadığını Söyledi!

Kripto para sektörüne verdiği destekle “Kripto Anne” lakabı takılan Hester Peirce, SEC’in yönünü NFT’lere çevirebileceği konusunda kripto para camiasına uyarılarda bulundu.

Read More

Metaverse Platformu Avatar, 13 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

n veren bir girişim olan Ready Player Me, Pazartesi günü A Serisi turunda 13 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Read More

Kraken Borsası, NFT Pazar Yeri Oluşturmak İstiyor!

NFT furyasının bu denli büyümesiyle büyük kripto borsaları da oklarını NFT’ye çevirmeye başladılar. Binance ve FTX borsalarının ardından şimdi de Kraken borsası NFT dünyası içim adım attı. Dünyanın en eski kripto para borsalarından biri olan Kraken, 2011 yılından bu yana blockchain sistemi için hizmet vermektedir

Read More

Wikipedia’nın ilk versiyonu NFT olarak satıldı!

Ücretsiz internet ansiklopedisi hizmeti sunan Wikipedia’nın ilk versiyonu açık arttırma devi Christie’s’de NFT olarak 750.000 dolara satıldı.

Read More

Stephen Curry, NFT Ayakkabılarını Satışa Çıkardı!

Stephen Curry, geçtiğimiz günlerde NBA tarihinin en çok üçlük atan oyuncusu rekorunun yeni sahibi olmuştu. Daha önce Allen Curry’de bulunan rekoru 2974 adet üçlük atarak geçen Curry, tarihe ismini altın harflerle yazdırdı. Bu rekorunu kutlamak için ise alışılagelmiş bir yöntem seçmedi.

Read More

Coinbase Cüzdanı, Tarayıcı Uzantısına NFT Seçeneğini Ekliyor!

NFT furyası büyümeye tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın en büyük 2. kripto para borsası olarak bilinen Coinbase’ de, NFT dünyasına adımını attı. Bu gelişmeyle birlikte Coinbase kullanıcıları yakın zamanda cüzdanlarından NFT koleksiyonlarına erişim sağlayabilecek

Read More