Browsing: Öne Çıkanlar

Merkeziyetsiz Blok zinciri ağı Solana, 14..09.2021 salı günü yoğun işlem hacimleri nedeniyle uzun süreli bir kesinti yaşadı. Doğrulayıcılar (validatörler), ağı başarılı bir şekilde yeniden başlatana kadar Solana yaklaşık 18 saat boyunca çevrim dışı kaldı.

Anlaşmayla kurumlar, “Dijital Türk Lirası İş birliği Platformu” adında yeni bir oluşumun duyurusunu yaptı. Mevcut ödemeler altyapısı için tamamlayıcı nitelikte görülen dijital Türk lirasının potansiyeli hala araştırılıyor. TCMB’nin açıklamalarına göre, bu ortaklıklarla Dijital Türk Lirası’nın araştırılması sonraki seviyeye taşınacak. Dijital Türk Lirası projesinin, teknolojik araştırma, gelişim ve test süreçleri bu ortaklar tarafından desteklenecek ve yakın bir şekilde takip edilecek.

El Salvador’da Bitcoin (BTC) yerel para birimi olduktan bir hafta sonra Başkan Nayib Bukele, Chivo cüzdanıyla alakalı bazı sıkıntıların olduğunu bildirdi. Bukele’nin 15.09.2021 Pazartesi günü yaptığı açıklamada, El Salvador’un resmi cüzdanı olan Chivo’nun akıllı telefonlarda sorun yaşadığını söyledi. Yeni akıllı telefonlarda yaşanan sorunlardan dolayı uygulama indirmelerini ve kayıtlarını geçici süreyle askıya alındığını söyledi.

Solana’nın devam eden ağ kesintisi SOL fiyatını son 24 saat içinde %13 oranında aşağı çekti. Network Validator’leri (Ağ doğrulayıcıları) ağı yeniden başlatmak için yoğun çaba sarfediyor ancak SOL fiyatı durumdan kötü etkilenmiş durumda.