Avrupa Kripto Paraları Resmi Olarak Kabul Etmeye mi Hazırlanıyor?

Kripto para birimlerinde sert düşüşlerin devam ettiğini söyleyebiliriz. Amerikan Merkez Bankasının adımları ile ortaya çıkan bu kriz hızlı bir şekilde

Read More

Bitcoin Kasıtlı Olarak mı Düşürülüyor? Bu İddia Çok Konuşulur!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, birkaç farklı özel kanalda röportaj verdi. Kripto paraların

Read More

Bu İddia Çok Konuşulur! Bitcoinin %70’i Kurumsal Şirketlerde mi?

2018 yılından sonra, dünyanın en büyük şirketlerinin ve/veya bağlı şirketlerin blok zincir projelerine çok ciddi yatırımlar yaptığı gözlerden kaçmıyordu. Son

Read More

Uzun Vadede Coinden Kazanmak Mümkün mü?

İlk BTC ile pizza siparişi verildiği günden bu yana her zaman için Bitcoin üzerinden para kazanıp, kaybeden yada kazanmayı başaramayan

Read More

Quentin Tarantino’nun Davalık NFT’leri Satışa Çıkacak!

Usta yönetmen Quentin Tarantino NFT’lerini ocak ayında satışa çıkarıyor. Bildiğiniz üzere Tarantino, Pulp Fiction filminin görülmemiş sahnelerini NFT olarak açık arttırmaya çıkarma kararı almıştı. Bunun üzerine filmin yapımcılığını üstlenen Miramax, filmin haklarına sahip olduğu iddiasıyla Tarantino’ya dava açmıştı.

Read More

Goldman Sachs: Bitcoin, Altının Pazar Payını Geçecek!

Çok uluslu bir ABD yatırım bankası Goldman Sachs, yatırımcıların altından ziyade bitcoin kullanımına yöneldiğini düşünüyor. Ayrıca Goldman Sachs’e göre Bitcoin, yatırımcıların kripto paraları benimsemesiyle altın yatırımlarının bir kısmının kripto paralara çekerek 100 bin dolar seviyesine çıkabileceğini de iddia ediyor.

Read More

Kosova’da Kripto Para Madenciliği Yasaklandı!

Kosova hükümeti, üretim kesintileri nedeniyle büyük bir enerji kriziyle baş etmeye çalışıyor. Ülkenin elektrik tüketimini azaltmak için salı günü itibariyle kripto para madenciliğinin yasaklanacağını kamuoyunu duyurdu.

Read More

Estonya’da Kripto Paralara Yasak Yok!

önünde olumlu adımlarıyla adından sıkça bahsettiren Estonya’da, hazırlanan yeni yönetmelik ülkede tartışmalara sebep olmuştu. Kripto paralar konusundaki net duruşunu merakla beklediğimiz Estonya’nın maliye bakanlığından konuyla ilgili resmi açıklama yapıldı.

Read More

Meksika Hükümeti CBDC İçin Çalışmalara Başladı!

Meksika Merkez Bankası 2024 yılına kadar bir merkez bankası dijital para birimi olan CBDC’yi dolaşıma sokmayı planlıyor.

Read More

Eminem, Bored Ape Yacht Club Koleksiyonundan NFT Satın Aldı!

NFT furyasına ünlülerin katılımı gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde Grammy ödüllü rapçi Eminem, Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan yaklaşık 450 milyon dolarlık NFT satın alarak NFT furyasında ben de varım dedi.

Read More