Browsing: Rehber

NFT

CryptoPunks, Ethereum tabanlı 2017 çıkışlı ve artık eskilerden olan bir NFT projesidir. 2021’de NFT pazarı geliştikçe ve büyüdükçe CryptoPunks fiyatları ani yükselişler yaşadı ve her biri 1 milyon doları aşan çok sayıda satışlar gerçekleşti.

KYC, dolandırıcılık ve kara para aklamaya karşı bir önlem mekanizmasıdır. Firmalar müşterilerinden ayrıntılı kimlik bilgileri isteyerek AML programıyla şüpheli kişilerin ayırt edilmesini sağlar.

IDO’lar ilk DEX (Merkeziyetsiz Borsa) teklifleridir. Kripto varlık girişimcilerinin yeni projelerinin token’lerini herhangi bir aracı kuruma gerek kalmadan merkeziyetsiz borsalarda (DEX’lerde) satışa çıkararak fon toplamalarına olanak sağlayan bir yoldur. IDO’lar nasıl gelişti? ICO ve IEO’lardan farkı nedir? şimdi onu öğrenelim.

BSCPad bir diğer adı BSC Launch Pad, Binance Smart Chain üzerinde kurulu olan, girişimcilerin yeni projelerinde çıkardıkları token ya da coinleri ön satışlarla uygun fiyata satışa çıkardıkları ve airdrop dağıtmak için kullandıkları ilk merkeziyetsiz IDO platformudur.

DAO’nun açılımı, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon anlamına gelir. En basit tanımı ise, DAO’lar bir lidere ya da otoriteye ihtiyaç duymayan, kontrolün tek bir otorite etrafında toplanması yerine merkeziyetsiz ve bilgisayar kodu ya da programları tarafından yönetilen özerk kuruluşlardır. DAO’lar önceden akıllı sözleşmelerle belirlenen iş yapılarına sahiptir.