POLYGON (Matic) Nedir?

Eskiden MATIC Network olarak bilinen Polygon, blok zinciri ağlarındaki işlemlerin hızını, maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak için birden çok araç sağlamayı hedefleyen bir ölçeklendirme çözümüdür.

Read More

Tezos (XTZ) Token Nedir?

XTZ, yeni dijital varlıkları yayınlamak ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformudur.

Read More

ETF Nedir?

ETF borsa yatırım fonudur, çünkü hisse senetleri gibi bir borsada işlem görür. Bir ETF’nin hisselerinin fiyatı, hisse senetlerinin piyasada alınıp satılmasıyla işlem günü boyunca değişecektir.

Read More

BscScan Nedir?

BscScan, Binance Smart Chain (BSC) kullanıcılarının BSC blok Zincirinde gerçekleşen tüm işlemleri kontrol etmelerini, onaylamalarını ve doğrulamalarını sağlayan bir arama motorudur.

Read More

DASH Coin Nedir?

2014’te Evan Duffield tarafından “Xcoin (XCO)” olarak piyasaya sürüldü. 28 Ocak 2014’te ismi “Darkcoin” olarak değiştirildi ve daha sonra 25 Mart 2015’te “ Dash” olarak değiştirildi.

Read More

OpenSea Nedir?

OpenSea, NFT’lerin satın alınmasına ve takasının yapılmasına olanak sağlayan ve bu pazarda NFT ticareti yapmasına izin veren bir platformdur

Read More

Etherscan Nedir?

Etherscan ile kullanıcılar blockchain, cüzdanlar ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) arasındaki etkileşimin nasıl gerçekleştiğini anlayabilirler. Blockchain explorer (gezginine) güvenerek, kullanıcılar cüzdan adreslerinde şüpheli görünen etkinlikleri tanımlayabilir.

Read More

KuCoin Nedir?

KuCoin merkezi bir kripto para borsasıdır ve Coinmarketcap’e göre yaklaşık 503 adet işlem yapılabilir kripto para birimine sahiptir. KuCoin borsası, EUR, CZK, NZD, HUF, CAD vb. Fiat para birimlerini desteklemektedir. Şu anda, tüm dünyada 207 ülkede sekiz milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Read More

CELO Nedir?

Mobil kullanıcılara odaklanan kripto paralar için küresel bir ödeme altyapısı görevi gören bir platformdur

Read More

Huobi Token (HT) Nedir?

Borsa 2013 yılında Çin’de kuruldu, ancak daha sonra daha dostça kripto ve finans düzenlemeleri için faaliyetlerini Seyşel Adaları’na taşıdı. Kullanıcıların ticaret ve İlk Para Teklifleri (ICO’lar) yoluyla projelere yatırım yapmalarını sağlayan yeni kripto dünyasına girmek isteyenler arasında popüler bir seçenek haline geldi. Huobi, 2018’de platform içi yönetişimi, ödülleri ve özel etkinlik erişimini kolaylaştıran borsa token’ı piyasaya sürerek Binance’in izlediği yolunu izledi.

Read More