Hindistan’da Tatil İçin Kripto Para Borsalarının Reklamları Verilmeye Başlandı

Hindistan’da 10 Eylül’de başlayan tatil sezonu ile kripto para borsaları, vatandaşları kripto para hediye etmeye teşvik etmeye çalışıyor.

Hindistan’ın tatil sezonuyla bir çok kripto para borsası çeşitli pazarlama kampanyalarına ve bunların reklamlarına odaklanmış durumda. Popüler kripto para borsası Unocoin’in kurucu ortağı Sathvik Vishwanath, Economic Times ile yaptığı söyleşide şunları söyledi:

Bitcoin’in hediye olarak verilmesi, endüstri genelinde daha fazla farkındalık getirebilir ve kullanıcılar için ilginç bir seçenek olabilir.

Unocoin, online alışverişlerde BTC kullanımını arttırmak için e-ticaret web sitelerine hediye kuponları oluşturdu. Müşteriler bu kuponu kullanırken BTC ile alışveriş yapmış olacaklar.

Hindistan’da yoğun kullanılan bir başka kripto para borsası olan WazirX, bu sezonda müşterilerine hediye olarak kripto para dağıtmayı planlıyor.

Pazarlama başkan yardımcısı olan Rajagopal Menon şunları söyledi:

Kripto paraları hediye olarak kullanmak ürün yol haritamızın bir parçasıdır.

Hindistan’da kripto paralara çok sıcak bakmasa da, kripto para borsaları yaptıkları yatırımlarla onların fikirlerini değiştirmeye çalışıyor. Hindistan da yapılacak regülasyonların ne düzeyde olacağı bilinmediğinden bazı uzmanlar yapılan bu yatırımların riskli olduğunu düşünüyor.

Hindistan Hükümeti Kripto Para Düzenlemesi Hakkında Ne Düşünüyor?

Geçen hafta blok zinciri zirvesinde konuşan Hindistan Parlamento Finans Komitesi Başkanı Jayant Sinha, yaklaşmakta olan kripto para düzenlemelerinin El Salvador’daki gibi olmayacağını söyledi. Sinha, kripto paraların kara para aklama ve terör finansmanı için kötüye kullanılmasıyla ilgili endişelerini de dile getirdi.

Hindistan Ekonomi Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin tüm seçenekleri kapatmadığını belirtirken insanlara blok zinciri, bitcoin ve kripto para ile denemeler için yeterli izinlerin verileceğini söyleyerek kripto para birimi konusundaki duruşunu netleştirdi. Ülkenin ulusal vergi dairesi, kripto para borsalarını ve ticaretini vergilendirmeyi planlarken, hükümet, gelir getiren herhangi bir faaliyetin vergi ödemesi gerektiğini düşünüyor.

Hindistan hükümeti, kripto para ticaretini ve ekosistemini vergilendirmek istiyor. Bunun içinde kripto para birimleriyle alakalı yasa tasarısı için hazırlıklara başladı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.