Huobi Global, Çin’deki Kullanıcı Hesaplarını Kapatıyor!

Kripto para borsası Huobi Global, Çin merkezli tüm kullanıcıların hesaplarını bu yılın sonuna kadar askıya alacağını duyurdu.

Cuma günü Çin Halk Bankası’nın kripto para ticaretini durdurmak için yaptığı açıklamalardan kısa süre sonra Huobi’nin açıklaması geldi. Açıklamayla 24 Eylül’den itibaren Çin’de yeni kullanıcı kayıtlarının durdurulduğunu bildirdi. Huobi, mevcut kullanıcıların da hesaplarının 31 Aralık 2021 tarihine kadar kademeli olarak askıya alınacağını bildirdi. Ayrıca kullanıcıları resmi olarak e-posta ve kısa mesaj yoluyla bilgilendireceğini dile getirdi.

Çin’den Borsalar Çekilmeye Başladı

Çin’in yasaklarına en hızlı karşılık veren borsa Huobi oldu. Binance’de Çinli cep telefonu numaraları aracılığıyla kayıt olan kullanıcı kayıtlarını askıya almıştı. Çinli kullanıcılara hitap eden başka bir kripto para borsası olan OKEx’ten henüz hiçbir açıklama gelmedi. Orta ölçekli bir borsa olan BHEX’de Çin’de faaliyetlerini tamamen sonlandırma kararı aldı.

Yapılan açıklamalardan sonra HT token hızlı bir düşüş yaşadı. %22 civarında düşüş yaşayan HT şu anda 7.3$’dan işlem görüyor. HT token, Mayıs ayında en yüksek değer olarak 40$’ı görmüştü.

Çin Halk Bankası‘nın yaptığı açıklama sadece HT tokenı değil tüm piyasayı etkiledi. Çin Halk Bankası, yaptığı açıklamalar OTC hizmetlerini hedefliyor gibi görünüyor.

Huobi Global Hakkında

Huobi Global, 2013’den beri faaliyet gösteren kripto para borsasıdır. Güvenlik, müşteri desteği, kripto para listeleme, işlem ücretleri ve diğer özellikler Huobi’yi birçok kripto para borsasından ayırmayı başardı. Özellikle kurulduğu zamandan 2018’e kadar siber saldırılara güçlü bir şekilde karşı koyup, Binance, Coinbase, Coinmarketcap gibi borsaların olduğu en üst seviyede yerini korudu.

Huobi Token Hakkında

Huobi Token (HT), Huobi kripto borsasının borsaya dayalı bir yerel para birimidir. Huobi Token ilk olarak 2018 yılında toplam 500 milyon arz ile piyasaya sürüldü. Bunun 300 milyonu, Huobi Pro’da bir “puan kartı” satın alan kişilere bir ikramiye olarak verildi. Geri kalan 100 milyon HT ‘kullanıcı ödülleri ve platform operasyonu’ için kullanılmaktadır. Kalan 100 milyon token ise ekip teşvikleri için kullanılmaktadır. Huobi Token Ethereum (ETH) ERC-20 standardında merkezsiz bir şekilde oluşturuldu. Huobi Token, borsa ücretleri ve Huobi’deki ekosistemden faydalanmalarına olanak tanır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.