JPMorgan CEO’sundan Bitcoin Hakkında Yeni Açıklama

JPMorgan CEO’su Jaime Dimon , Bitcoin ile kesinlikle ilgilenmediğini dile getirdi ama buna rağmen BTC fiyatının da 10 katına çıkabileceğini söyledi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in bir çeşit dolandırıcılık faaliyeti olduğunu söyleyen JPMorgan CEO’su Jaime Dimon çok kez manşetlere çıkmıştı. Sonrasında 2019’da Davos’ta Dünya Ekonomik Forumunda blockchain için potansiyele sahip bir teknoloji demişti. 2021 Mayıs ayında ABD Yatırım Fonları Enstitüsü’nün yıl dönümündeki konuşmasında şunları söylemişti:

Kripto para piyasası daha çok büyümeden daha fazla devlet kontrolüne girmelidir. Çok güçlü bir hale gelmeden önünün kesilmesi gerekiyor.

Jaime Dimon

Times of India’ya konuşan Dimon, açıklamasında şunları söyledi:

Bitcoin’e gerçekten ilgi duymuyorum. Bana göre bazı insanlar kripto para birimleri için çok fazla zaman ve çaba harcıyor. BTC’ye para yatırmak aptallıktır. Ama BTC fiyatının önümüzdeki 5 yıl içinde 10 katına çıkmayacağını da söyleyemiyorum. Ancak buna rağmen hala BTC ile ilgilenmiyorum.

Jamie Dimon’a Göre Kripto Paralar Denetlenmeli mi?

Kripto paraların denetlenmeli mi yoksa yasaklanmalı mı sorusuna Dimon’ın cevabı şu şeklide oldu:

Yetkililer her şeyi denetliyor. Kripto paraları da denetleyecekler. Kripto paralar varlık olarak mı yoksa yabancı bir para birimi olarak mı kabul görecek bilmiyorum. Ama yetkililer kripto paraları belli bir yere kadar sınırlayacak. Sonrasında ise ortadan kaldırılıp kaldırılmayacağını söylemem. Açıkçası çok ilgilenmiyorum ve ben bir Bitcoin alıcısı kesinlikle değilim.

2021 yılının ilk yarısı kripto paraların uçtuğu bir dönem oldu. Yatırımcıların kripto paralara ilgi göstermesi ve Tesla’nın BTC ile ödeme almaya başlaması, BTC fiyatının rekor üstüne rekor kırmasını sağladı. Kısa süre sonra Elon Musk’ın talimatıyla BTC ile araç satışı durduruldu. Bu da BTC ve kripto paralar için düşüşe sebep oldu. Hala stabil olmayan piyasa bilinmezlikte iyi yada kötü bir haber bekliyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.