Kolombiyalı Emlak Platformu, Kullanıcılarına Bitcoin İle Mülk Edinme İmkanı Tanıyor!

Kripto para furyası gayrimenkul sektörüne kadar uzanmayı başardı. Şimdi de Kolombiyalı emlak platformu bu furyaya dahil olarak, kullanıcılarına sahip oldukları Bitcoin’leriyle mülk satın alma imkanı veriyor.

La Haus, Bitcoin ödeme sistemiyle kullanıcılarına doğrudan kripto para ile gayrimenkul satın alabilme imkanı tanır. Ayrıca Santa Marta’da Natura City adlı yeni bir emlak projesi için kullanıcılarına Bitcoin ile ödeme yapmaları noktasında teşviklerde de bulunuyor. Kolombiya sahiline yakın bir konumda başlatılan bu projenin 2025 yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

La Haus İçin Bu İlk Değil!

La Haus’un bu Bitcoin hamlesi, kripto para sektöründeki ilk hamlesi değildi. Bu yılın başlarında, Meksika Playa Del Carmen’de bir konut geliştirmesi için de Bitcoin ödemelerini kabul ettiklerini açıklamışlardı. La Haus, o zamanlardan Bitcoin ile ödeme şeklininin platformda bulunan tüm mülkleri kapsaması için çalışmalar yaptıklarını açıklamışlardı. La Haus başkanı ve kurucu ortağı Rodrigo Sanchez-Rios ise açıklamalarına ek olarak şunları dile getirmişti:

Bitcoin’in geleceğin rezerv para birimi olacağını düşünüyoruz. Özümüzde, biz bir teknoloji şirketiyiz. Bu teknolojinin öncüsü olmamız çok doğal.

Rodrigo Sanchez-Rios

Bitcoin ödeme sisteminin gayrimenkul platformlarında yaygınlaşmasıyla, günümüzdeki emlak şirketleri ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i araştırma listelerinin en başına aldı. Gelecek günlerde diğer emlak şirketlerinden bu tarz Bitcoin hamlelerinin gelmesi bizler için pek şaşırtıcı olmayacak.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.