Kraken Borsası, NFT Pazar Yeri Oluşturmak İstiyor!

NFT furyasının bu denli büyümesiyle büyük kripto borsaları da oklarını NFT’ye çevirmeye başladılar. Binance ve FTX borsalarının ardından şimdi de Kraken borsası NFT dünyası içim adım attı. Dünyanın en eski kripto para borsalarından biri olan Kraken, 2011 yılından bu yana blockchain sistemi için hizmet vermektedir.

Kraken Borsasının kurucusu ve CEO’su olan Jesse Powell, cuma günü yayınlanan bir Bloomberg News röportajında şunları söyledi:

Kullanıcılarımız tokenleri teminat olarak göstererek kredi düzenleyebilecekler aynı zamanda takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) için bir pazar yeri oluşturmayı düşünüyoruz. Bunun için ise çalışmaları başlattık. Kurulacak olan bu pazar ile kullanıcılar kripto paralarını güvenle saklayabilecekler.

Jesse Powell

OpenSea’de Son 1 Ay İçinde 2 Milyar Dolar İşlem Hacmi!

pp
Kraken Borsası, NFT Pazar Yeri Oluşturmak İstiyor! 3

NFT’ler için en önemli pazarlardan biri olan OpenSea’de, DappRadar’ın paylaştığı verilerine göre son 30 gün içinde 2 milyar doların üzerinde işlem hacmi meydana geldi. Şubat 2020 tarihinde kurulan merkezi olmayan finans projesi NFTfi ve kripto para borç veren Nexo firması NFT destekli krediler sunmaktaydı. Fakat Kraken borsası şimdiye kadar bunu deneyen en büyük borsa olacak. CoinGecko’nun verilerine göre kraken borsasının işlem hacmi küresel olarak ilk 20 arasında yer almakta. Kraken borsası, kripto varlıkların popülaritesini artırmaya devam ederken, NFT pazar yerleri geliştirmede Coinbase ve FTX gibi büyük borsaları takip ediyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.