Kripto Anne Hester Peirce, Bir Kripto Para Düzenleyicisine  Daha İhtiyaç Olmadığını Söyledi!

Kripto para sektörüne verdiği destekle “Kripto Anne” lakabı takılan Hester Peirce, SEC’in yönünü NFT’lere çevirebileceği konusunda kripto para camiasına uyarılarda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) komisyon üyesi Hester Peirce, CoinDesk TV’nin First Mover programında şunları söyledi:

Kripto paraların denetlenmesi için tek bir düzenleyicinin olması, kripto para sorunları için pekte çözüm sağlamayacaktır. Fakat tek bir düzenleyici arama isteğini kesinlikle anlıyorum. Bu konuyla birkaç sorum da var. Açıkçası Washington’da başka bir düzenleyici olduğunda, elde ettiğimiz tek şey mevcut düzenleyicilerin üstüne bir tana daha eklemek olacak.

Hester PeIrce

2021 yılında büyük bir sıçrayış yaşayan NFT’ler, aralık ayına kadar 22 milyar dolarlık ticarete ulaştı. Bu sıçrayışla herkesin odak noktası haline gelen NFT’ler anlaşılan SEC’inde dikkatini çekmeyi başarmış. “Kripto Anne” olarak adlandırılan Peirce, 2022 yılında SEC’in NFT’lere odaklanacağını söyleyerek yatırımcıları uyardı.

Hester Peirce’nin First Mover programında açıklamalarına şunları da ekledi:

NFT popüleritesinin genişliği göz önüne alındığında, bazı konular bizim yetki alanımıza girebilir. İnsanların, NFT’lerin menkul kıymetler düzenleyici rejimine girebileceği potansiyel yerler hakkında yatırımcıların düşünmesi gerekiyor.

Hester PeIrce

Peirce, SEC’in NFT’lerle ilgili ne gibi sorunlar oluşturabileceğini söylemesede genişlemiş bir pazar olan NFT’ler konusunda yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini düşünüyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.