Kripto kredi platformu Ledn, 70 milyon Dolarlık  yatırım Aldı!

Kripto kredi platformu Ledn, 70 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Ayrıca yeni çıkaracağı İpotek teklifinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Kredi Dünyasında Bir İlk Bitcoin Destekli “mortgage”

Dünyanın ilk Bitcoin destekli ipotek teklifi için hazırlıklara başlayan Ledn, Toronto merkezli bir kripto kredi şirketidir. Mortgage ile Ledn kullanıcıları, gayrimenkul satın almak için Bitcoin’lerini teminat olarak gösterebilecekler. Dan Tapiero’nun 10T Holdings liderliğindeki B Serisi finansman turunda 70 milyon dolarlık fon artışı sağlayan Ledn’in güncel piyasa değeri 540 milyon dolara ulaşmış oldu.

Gerçekleşen finans turuna White Star Capital, Kingsway Capital, Coinbase Ventures, Alan Howard, Parafi Capital ve Susquehanna Private Equity Investments gibi yatırımcılar katıldılar. Golden Tree Asset Management, Raptor Group ve FJ Labs şirketin yeni finans destekçileri arasında yer almaktadır.

Müşterilerinin kripto varlıkları ile gayrimenkul satın almalarına olanak tanıyan Ledn, yaptığı açıklamada ise şunları dile getirdi:

Büyümeyi desteklemek için elimizdeki yeni sermayeyi kullanacağız ve dünyanın ilk Bitcoin destekli ipotek ürünü olan “mortgage” çıkarmayı planlıyoruz.

mm
Kripto kredi platformu Ledn, 70 milyon Dolarlık yatırım Aldı! 3

Ledn’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ise ;

Bitcoin’de büyük servete sahip olan çoğu insan, varlıklarını bir bankada ipotek alarak kullanamıyor. Müşterilerimiz servetlerini korumak için portföylerini çeşitlendirmek istiyorlar. Artık “mortgage” ile bu servetlerini teminat göstererek ev satın alabilecekler.

Geçtiğimiz mayıs ayında Ledn şirketi Kingsway Capital tarafından yönetilen A Serisi finansman turunda 30 milyon dolarlık fon toplamayı başarmıştı. Şirkete göre, kredi müşterilerinin %44’ü Latin Amerika’dan olmak üzere 127 ülkede faaliyet göstermektedir. Ledn, müşterilerin varlıklarının 1,7 milyar dolardan fazla olduğunu iddia etmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.