KuCoin Nedir?

KuCoin, 15 Eylül 2017’de başlatılan bir kripto para borsasıdır. Platform, Binance’e benzeyen KuCoin Shares’i (KCS) kullanıyor. KuCoin tokenlarını kullandığınızda işlem ücretlerinde indirim alırsınız.

KuCoin merkezi bir kripto para borsasıdır ve Coinmarketcap’e göre yaklaşık 503 adet işlem yapılabilir kripto para birimine sahiptir. KuCoin borsası, EUR, CZK, NZD, HUF, CAD vb. itibari para birimlerini desteklemektedir. Şu anda, tüm dünyada 207 ülkede sekiz milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Platform; spot alım-satım, marjin alım-satım, sözleşmeli işlemler (vadeli işlemler), havuz-X, lending (borç verme) ve alım-satım botu hizmetleri sunmaktadır.

KuCoin, günümüzde mevcut olan geleneksel borsalardan daha kullanıcı dostu bir borsa olmayı hedeflemektedir. Örneğin platform, işlem ücretlerinin %90’ını kullanıcılarla paylaşıyor. Ayrıca 7/24 müşteri hizmetleri ve cömert referans ödülleri de sunuyor.

KuCoin’in Avantajları Nelerdir?

 1. Daha düşük işlem ücretleri sunuyor
  KuCoin’deki satıcı / alıcı ücreti % 0.1’den başlar ve seviyeler arttıkça azalacaktır. Ayrıca KCS ile ödeme yaparsanız %20 daha indirimden yararlanabilirsiniz. Para çekme ücreti de kripto para endüstrisindeki en düşük ücretlerden biri olarak belirlenmiştir.
 2. Güçlü kullanıcı tabanı sunuyor
  Güçlü bir kullanıcı tabanı, yüksek likidite anlamına gelir. Bu makalenin yazıldığı sırada KuCoin’in sekiz milyondan fazla müşterisi var. Bu, yüksek likidite olduğu anlamına gelir. KuCoin, dünyadaki her dört kripto varlık sahibinden birinin hizmetini kullandığını iddia ediyor.
 3. Geniş bir kripto para birimi yelpazesi sunuyor
  Platform 750’den fazla işlem çifti ve 380’den fazla para birimi bulunuyor. BTC, MXR, DAG, EOS, LTC gibi istediğiniz çifti seçebilirsiniz. Ayrıca OMG, KCS, DADI, vb. gibi tokenları da alabilirsiniz.
 4. Alım-satım botlarının kullanılabilirliği
  KuCoin, borsaya yeni başlayan veya bunun için ayıracak zamanı olmayan insanlar için uygun alım-satım botları sağlar. Bot, belirlenen parametrelere göre işlem yapacaktır. Piyasada sekmeleri tutmanıza veya öngörülemeyen piyasa dalgalanmaları konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu, kullanıcıları KuCoin’e çeken birincil özelliktir.
 1. Gelişmiş grafik gösterimi
  KuCoin’deki gelişmiş grafik gösterimi, alım-satım stratejilerini daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Uygulama, borsada alım satım yapan kimsenin bilmesi gereken her şey hakkında analitik grafikler sağlar.
 2. Sürekli müşteri desteği
  KuCoin tarafından sağlanan müşteri desteği dikkate değerdir. 24/7 hızlı ve güvenilir canlı sohbet hizmeti vermektedir. Ayrıca, destek yöneticilerine e-posta yoluyla veya destek bildirimi açarak ulaşabilirsiniz.
 3. Deneme işlem hesabı
  Kullanıcıları rahat ettirmek için KuCoin ayrıca ücretsiz bir deneme alım-satım hesabı sağlar. Bu demo işlem hesabı ile yeni başlayanların işlem stratejileri hakkında derinlemesine bilgi edinmelerine yardımcı olur.
 4. İşlem Hızı
  KuCoin, blockchain tabanlı varlıkların işleminizden sonraki 2 dakika içinde hesabınıza ekleneceğini ve para çekme işlemlerinin 10 dakika içinde tamamlanacağını iddia ediyor.
 5. Token Sahipleri Arasında Kar Paylaşımı:
  KuCoin, işlem ücretlerinin %90’ını kullanıcılarla paylaşıyor.
 6. Proof of Stake Bonusu:
  KuCoin borsasında KCS tutan kullanıcılara %50 pay veriyor. Ayrıca borsasında NEO tutarak günlük GAS kazanabilirsiniz.
 7. Her çeyrekte geri alım:
  KuCoin her çeyrekte KCS’yi geri alıyor. İşlem ücretlerinden toplanan karın %10’unu kullanarak tokenları geri satın alıyor. Geri alımlar 100 milyon KCS imha edilene kadar devam edecek.
kucoinbonus
KuCoin Nedir? 4

En Önemli Özellikler Referans Sistemini Sona Sakladık

KuCoin, bir kullanıcının işlem ücretlerinin %40’ını platforma yönlendiren üyeye verdiği bir referans sistemine sahiptir.

referans
KuCoin Nedir? 5

Peki KuCoin’in Dezavantajları Nelerdir?

 1. Sınırlı ödeme yöntemleri
  KuCoin tarafından sunulan ödeme şekilleri sınırlıdır. Platform şu anda yalnızca Google Play’i, kredi kartlarını ve banka kartlarını desteklemektedir.
 2. Sınırlı eğitim kaynakları
  Nispeten yeni bir endüstri olan kripto endüstrisi sürekli öğrenme gerektirir. Platformdaki kullanıcılara yardımcı olmak için yeterli kaynak sağlanmadığı sürece, platform birkaç kullanıcıya kalacaktır. KuCoin’in durumunda, sınırlı eğitim kaynakları var. Hazır bir blog olmasına rağmen, bilgilendirici bir kaynaktan çok bir tanıtım aracı olarak kullanılabilir.
 3. Bazı ülkelerde desteklenmiyor
  KuCoin borsası Çin, Komor adaları, Seyşeller, Suriye, Tayland ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde desteklenmemektedir.

KuCoin’in Arkasında Kimler Var?

KuCoin kurucuları Michael Gan (CEO), Eric Don (COO), Top Lan (CTO), Kent Li (Operasyon ve Bakım Direktörü), John Lee (İşletme Operasyonları Başkanı), Jack Zhu (Pazarlama Direktörü) ve Linda Lin (Baş Hukuk Danışmanı) tarafından yönetilmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.