Küresel Kripto Para Kullanıcıları 221 Milyona Ulaştı

Uluslararası Kripto Para Benimsenmesi, 2021’in Başından Bu Yana Hızla Arttı.

Küresel kripto para kullanıcıları, dijital para birimlerinin benimsenmesiyle, 2021’in ilk yarısında %100’den fazla arttı. Crypto.com tarafından yayınlanan en son araştırma raporuna göre, dünya genelindeki toplam kripto para kullanıcı sayısı Haziran 2021’de 221 milyona ulaştı.

Uluslararası kripto para kullanıcı tabanı, Şubat ve Mayıs 2021 arasında neredeyse iki katına çıktı. Genel olarak, kripto para kullanıcıları Ocak 2021’de 106 milyondan Haziran 2021’de 221 milyona sıçradı. Crypto.com, Ocak ve Şubat aylarında kripto paraların benimsenmesinin esas olarak Bitcoin tarafından yönlendirildiğini vurguladı. Ancak, altcoin kullanıcılarının sayısı Mayıs 2021’de önemli ölçüde arttı.

Crypto.com’un araştırma raporuna göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, kişisel ve kurumsal benimseme nedeniyle toplam kullanıcı sayısında önemli bir büyüme gördü.

Kripto Paraların Benimsenmesi

Aralık 2020’de, kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri 700 milyar dolar seviyesini geçti. Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yönelik kişisel ve kurumsal talep, 2021’in ilk beş ayında hızla arttı. Sonuç olarak, kripto para birimlerinin genel piyasa değeri, mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 trilyon dolara ulaştı. Tesla, MicroStrategy ve Meitu gibi önde gelen küresel şirketler, bilançolarına kripto para varlıkları eklemeye başladılar. Ayrıca Crypto.com, PayPal, Visa ve Mastercard‘ın en son kripto para duyurularının olumlu etkisini vurguladı.

Crypto.com, “Araştırmalarımız ve analiz ekibimiz, pazar değerlendirmelerinde ince ayar yapmaya devam ederek, bize ve geniş topluluklara pazar hakkında net bir anlayış kazandırdı. Platformumuzda ve sektör genelinde 2021’in ilk yarısında gördüğümüz büyüme oldukça cesaret verici. Kripto paraları her cüzdana koyma hedefimizi sürdürürken, büyük yatırımlar yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.