Kyber Network’ün DeFi Protokolü BSC’de Başlatılıyor!

Kyber Network, merkeziyetsiz finans (DeFi) için bir likidite platformudur. Daha önce Ethereum ve Polygon‘da başlatılan Kyber Network’ün çoklu zincir protokolü Binance Smart Chain (BSC) üzerinde KyberDMM protokolü olarak kullanıma sunuldu.

KyberDMM, Kyber Network’ün dinamik piyasa yapıcısıdır. Kyber Network, yeni BSC entegrasyonu ile bundan sonra farklı ağlarda DeFi’nin benimsenmesini hızlandırıp, genişletmek ve likidite sağlayıcıları için daha fazla esneklik ile sermaye verimliliği sağlamayı hedefliyor. BSC entegrasyonu ve iş birliği ile ilgili yetkililerin açıklamaları ise şöyle;

“Kyber Network’un bir likidite merkezi olarak, Ethereum tabanlı bir çapraz zincir Defi projesi rolünü benimsemesi, tüm potansiyelini açığa çıkarıyor. Bu durum aynı zamanda daha fazla DeFi kullanıcısını ve geliştiricisini hem Kyber hem de BSC ekosistemlerine dahil edecektir.”

Binance Smart Chain, kripto para borsası Binance tarafından geliştirilen bir blok zinciri platformudur. Orijinal Binance Chain ile paralel olarak çalışan geliştiricilerin, Ethereum ile uyumlu olanlar da dahil olmak üzere akıllı sözleşmeler kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

2 milyon KNC Dört Likidite Havuzunda Dağıtılacak

Kyber Network, KyberDMM’nin BSC’deki lansmanını desteklemek için, önümüzdeki iki ay içinde BSC’nin dört likidite madenciliği havuzuna dağıtılan 2 milyon KNC ile (ağın yerel tokeninin usd karşılığı 4 milyon dolar) likidite madenciliği kampanyası başlatıyor. Söz konusu havuzlar; USDT-BUSD, USDT-BNB, ETH-BNB ve KNC-BNB partitelerinde açılacak.

Ayrıca kripto para borsası Binance, KNC’nin BEP-20 standartını ticaret platformunda listeledi ve böylece KNC’nin BSC ağına yatırılmasını ve çekilmesini sağlamış olacak. BEP-20 standartı, Ethereum’un ERC-20 token standartına eş değerdir. Kyber Network sözcüsüne göre, proje yakın gelecekte KyberDMM’nin diğer zincirlere daha da genişletilmesini planlıyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.