LocalBitcoins Mobil Uygulamasını Başlattı!

Eşler arası Bitcoin ticaret platformu olan LocalBitcoins, 25.10.2021’de mobil uygulamasının tanıtımını duyurdu.

Bir haber ajansından gelen bilgilere göre, LocalBitcoins uygulaması şu anda Android’de indirilebilir durumda ve iOS sürümü ise hala geliştirilme aşamasındadır. Şirket, iOS uygulaması için henüz belirli bir lansman tarihi vermedi.

LocalBitcoins Bitcoin Ticaretinde Lider!

LocalBitcoins 2021’de kuruldu ve gelişmekte olan kripto para pazarlarında Bitcoin ticareti için bir platform sağlama konusunda lider bir rol oynamıştır. Şu anda, Paxful ve Binance P2P gibi gelecek vadeden rakipler üzerinde geniş bir liderlik ile Latin Amerika ve Rusya’daki eşler arası ticaret alanına hakim durumdadır. Mesela, Rusya’da tüccarlar geçen hafta Paxful’da 5 BTC’den az swap yaptı, fakat LocalBitcoin kullanıcıları aynı zaman diliminde 40 BTC’den fazla alım satımı gerçekleştirdi.

Uygulama çıkmadan önce LocalBitcoins yatırımcıları, platforma bir web tarayıcısından ve kullanıcı dostu olmayan bir arayüzden erişmek zorunda kalıyorlardı. LocalBitcoins pazarını kullanmaya çalışan üçüncü taraf uygulamalar ise güvenlik nedeniyle başarısız oluyordu.

Buna karşılık, Paxful ve Binance P2P spot, eşler arası ve vadeli işlem türevleri gibi genel kullanıcı deneyimini daha sağlam hale getiren özelliklere sahip Android ve iOS’ta kullanıcı dostu arayüzler sunmaktadır.

LocalBitcoins’in pazarlama müdürü Jukka Blomberg yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Dünya çapındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürekli dinliyoruz ve birçok müşterimiz bir seçenek olarak mobil uygulama olmasını istiyordu. Sonuç olarak, bir tane geliştirdik

Jukka Blomberg

Mobil uygulama, platformun masaüstü sürümünde sunduğu işlevsellikle aynı özellikleri sunuyor. 190 ülkeyi ve 100’den fazla ödeme yöntemini, bir Bitcoin cüzdanını, biyometrik güvenliği, ücretsiz kullanıcıdan kullanıcıya işlemleri ve çoklu dil kullanıcı desteğini desteklediği görülüyor.

Eşler arası (peer-to-peer) Bitcoin pazarı, özellikle spot ticaretin kısıtlandığı ya da yasaklandığı yerlerde gelişmeye devam ediyor. Eşler arası piyasa analizi web sitesi Anacoinda’dan alınan verilere göre, son 24 saat içinde LocalBitcoins’de toplam 32.373 eşler arası işlem yapıldı ve toplamda yaklaşık 10.5 milyon dolar oldu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.