Luna Fırtınası Dinmiyor! Coinlerine El Konuyor

Şu ana kadar en sansasyonel coin çöküşü olarak adlandırılan Luna cephesinde sular durulmuyor! Hatırlarsanız Amerikan Merkez Bankasının kararını açıklamasının hemen sonrasında Bitcoin’de ciddi anlamda düşüşler meydana gelmeye başlamıştı. Takip eden süreç içerisinde Luna cephesinde de işler yolunda gitmedi ve Terra Usd’nin değerini korumak için Luna satışları oldu ve Luna çok ciddi anlamda düşmeye başladı. Bu sürecin sonunda ise ülkemizin de içinde bulunduğu pek çok yerde Luna’dan batan insanlar ortaya çıktı. Günün sonunda toplam süreç %99’a yaklaşmıştı.

Luna’da Son Haberler Neler?

Kendisi Pennsylvania Senatörü olan Pat Toomey, Terra projesinin daha detaylı bir şekilde araştırılması gerektiğini savundu. Çünkü Pat Toomey’e göre bu proje ilk kurulduğu andan itibaren düşecek şekilde tasarlanmış olabilirdi! Başka bir deyiş ile hileli ve zarar odaklı bir proje şeklinde kurgulanmış olabilirdi.

Terra Lunanin Korkunc Yorungesi Gercekler Rakamlar ve Guncellemeler Coinyorumcap

Büyük Getiriler – Büyük Çöküşleri Tetikledi

Terra projesi, pek çok kripto para projesinde olanın aksine vaatler üzerine kuruluydu. Amerikalı senatör bu vaatlerin insanların sisteme hızlı bir şekilde girmesine ve ardından çöküşün tetiklenmesine neden olduğunu savundu.

Bu durumun iyimser yaklaşımla bile hatalı olduğunu belirtirken Terra projesinin ve tüm hareketlerin mantık süzgecinden geçirilerek yeniden yorumlanmasının önemli olduğunu belirtti.

Yeni Sürümü Piyasaya Sürülecek mi?

Öncelikle bu sorunun cevabını vermeden önce, yükselişi yada düşüşü ile ilgili  bir  yorum yapmayacağımızı belirtmek isteriz. Çünkü şu ana kadar en sansasyonel düşüşlerden birine neden olan bu projenin ilerleyen dönemlerde geleceği yerin belirsizliğini koruduğunu da belirtmek istiyoruz.

Öyle ki bu durum sadece projenin kendisi ile alakalı olmayıp, Tether başta olmak üzere benzer özelliklerde yer alan tüm projeleri temelinden etkilediğini de gözler önüne sermektedir. Şimdilik bu konuda net bir yorum yapmak yerinde bir karar olabilir.

Terra 2.0 Yolda mı?

Terra ekibi, birbiri ile çelişen pek çok yorumu ile gündemde kalmaya devam ediyor. Son olarak ekibin başı olan Do Kwon bu konuda daha detaylı çalışmalar yaptığını belirtmişti. Sonraki süreçte ise azalan fiyatları canlandırmak amacıyla ellerindeki fazla Luna’ları yakacaklarının altını çizmişlerdi.

Bu konuda dile getirilen yorumları şu şekilde özetlemek mümkün gibi görünüyor. Öncelikle Terra 2.0 Luna projesinin de içerisinde bulunduğu Terra zincirinin bir çatalı olmayacak. En azından olmaması tüm projenin geleceği açısından son derece mantıklı gibi görünüyor.

Başka bir görüşün de bu haberi desteklediğini söyleyebiliriz. O habere göre Genesis blok 0’dan başlayacak bu projenin yepyeni bir blok zincir ağı üzerinde inşaa edileceği ön görülmektedir.

Terra Air Drop’u Olacak mı?

Terra ile alakası olmayan birkaç topluluğun dillendirdiği air drop ihtimali üzerine resmi bir açıklama yapılmadı. Aynı şekilde Terra projesinin yatırımını tehlikeye atan kişiler tarafından da ön plana çıktığı yorumlandı. Uzun vadede güven problemi yaşayan bu projenin nasıl bir yol izleyeceği de merak edilmeye başlandı. Yine hep birlikte bekleyip Terra projesinin geleceği hakkında daha net çıkarımlar yapmanın da mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdilik ne kadar resmi açıklama gelirse gelsin. Güney Kore polisinin yaptığı açıklamalara göre Terra projesine çok da hareket alanı bırakılmadığını gözlemlemek mümkün gibi görünüyor. Orta uzun vadede bu projenin daha fazla kişi tarafından tercih edilmeyeceğini ve çok büyük kitlelerin bu projeye güven beslemediği de ön plana çıkan bilgiler arasında yer alıyor .

Şimdilik bir süre daha Terra projesini çok sık konuşuyor olsak da uzun vadede bu durumun çok çok büyük sorunları da beraberinde getirdiğini yada getireceğini hatırlatmak gerekiyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.