Mastercard, Kripto Para Hizmetlerini Genişletmek İçin Bakkt ile Ortaklık Kurdu.

Elektronik ödeme şirketi Mastercard, ortaklarına daha fazla kripto para hizmeti sunmak için kripto para borsası Bakkt ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Kurulan ortaklıkla ilgili yapılan açıklamada yeni girişimin amacının “kripto para birimi yeteneklerine hızlı erişim” olduğu açıklandı.

Bakkt’ın desteğiyle Mastercard’ın banka, yatırımcı ve fintech firmaları gibi ortakları ve kullanıcıları için saklama cüzdanları sayesinde kripto para yatırım araçlarını kullanmasını sağlayacak. Ayrıca Bakkt sayesinde kripto para banka kartları ve kredi kartları özellikleri kullanıma sokulacak. Ekstra bir özellik olarak da biriken puanlar kripto para olarak kullanılabilecek.

Mastercard dijital ortaklıklar başkan yardımcısı Sherri Haymond konuyla alakalı şu yorumlarda bulundu:

Bakkt ile birlikte ortaklarımızı yalnızca dinamik bir dijital varlık seçenekleri sunma konusunda güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda farklı ve ilgili tüketici deneyimleri sunacağız.

Bakkt Hakkında

Bakkt dijital varlıklara depolama ve yatırım işlemleri dahil olmak üzere tüm kripto paralara hizmet vermek için tasarlanmış bir platformdur. 2018 yılında Intercontinental Exchange tarafından kurulmuştur. Sonrasında ise VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşerek New York Menkul kıymetler Borsası’na katıldı.

Bu birleşme sayesinde firmanın hisseleri %50 değer kazanarak 15$’ın üstüne çıktı.

Bakkt’ın arkasında BCG, Microsoft ve Starbucks gibi büyük şirketlerin olduğu biliniyor. BU şirketlerin yanın da Bakkt’a yatırım yapan şirketler arasında şunlar var: Alan Howard, Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group ve Horizons Venture.

Bakkt’tan hakkında yakında çıkan bir başka haber ise 08.10.2021’de kullanıcılarına Bitcoin’lerini (BTC) günlük ürünlerde harcamanın farklı bir yolunu sunmak için Google Pay‘i entegre ettiğini duyurmuştu. Kullanıcılar Bakkt Visa banka kartı ve Google Pay aracılığıyla, kripto paralarını dolar gibi itibari para birimlerine çevirebileceği belirtildi. Ayrıca uygulama ile kullanıcılar ödül kazanacak ve bu ödüller ile arkadaşlarına Bitcoin göndermesine ve indirimli hediye kartları satın almasına olanak tanıyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.