McDonald’s Çin, NFT Dağıtıyor!

McDonald’s Çin, 31. yıl kutlamaları için “Big Mac Rubik’s Cube” adlı NFT koleksiyonu çıkardı. Çinli çalışanlarına ve müşterilere dağıtılmak üzere üretilen NFT koleksiyonu 188 parçadan oluşuyor.

Fast-food devi McDonald’s Çin, Çin marketindeki 31. yılı kutlamaları adına 8 Ekim 2021 tarihinde 188 parçalık değiştirilemez token (NFT) çıkardı. “Big Mac Rubik’s Cube” adlı NFT koleksiyonu hediye olarak çalışanlara ve müşterilere dağıtılacak.

“Big Mac Rubik’s Cube” adlı NFT’ler, McDonald’s Çin’in yeni merkez ofisinin 3 boyutlu yapısına dayanarak yapıldı.

NFT’ler, bir dijital varlık yaratma ajansı olan Cocafe ile iş birliğiyle Conflux public block zinciri üzerinde yapıldı. Cocafe her çalışmanın benzersiz, bölünmez ve kurcalanamaz olduğu garantisini veriyor.

McDonald’s Çin’in hisselerin çoğu CITIC Group’a olduğunu belirtmekte önemlidir. CITIC Group, Çin Halk Cumhuriyeti’nin devlete ait bir yatırım şirketidir.

McDonald’s Çin’in NFT çıkararak piyasaya sunması Çin otoritesinin yaptığı işlere aykırı kaçıyor. Çin, ülke içindeki tüm kripto para işlemlerini yasaklamaya çalışıyorken McDonald’s Çin’in NFT çıkarması kafalarda soru işareti yarattı. Çin en son kripto para madencilik ekipmanları yapan Bitmain’i Antminer madencilik kulelerinin, Çin’e gönderilmesini durdurmak için yasaklamıştı.

Çin’deki bir başka yasak ise kripto para borsası Huobi Global, Çin merkezli tüm kullanıcıların hesaplarını bu yılın sonuna kadar askıya alacağını duyurmuştu. Açıklamayla 24 Eylül’den itibaren Çin’de yeni kullanıcı kayıtlarının durdurulduğunu bildirmişti. Huobi, mevcut kullanıcıların da hesaplarının 31 Aralık 2021 tarihine kadar kademeli olarak askıya alınacağını bildirdi. Ayrıca kullanıcıları resmi olarak e-posta ve kısa mesaj yoluyla bilgilendireceğini dile getirmişti.

Huobi Global Hakkında

Huobi Global, 2013’den beri faaliyet gösteren kripto para borsasıdır. Güvenlik, müşteri desteği, kripto para listeleme, işlem ücretleri ve diğer özellikler Huobi’yi birçok kripto para borsasından ayırmayı başardı. Özellikle kurulduğu zamandan 2018’ e kadar siber saldırılara güçlü bir şekilde karşı koyup, Binance, Coinbase, Coinmarketcap gibi borsaların olduğu en üst seviyede yerini korudu.

Huobi Token Hakkında

Huobi Token (HT), Huobi kripto borsasının borsaya dayalı bir yerel para birimidir. Huobi Token ilk olarak 2018 yılında toplam 500 milyon arz ile piyasaya sürüldü. Bunun 300 milyonu, Huobi Pro’da bir “puan kartı” satın alan kişilere bir ikramiye olarak verildi. Geri kalan 100 milyon HT ‘kullanıcı ödülleri ve platform operasyonu’ için kullanılmaktadır. Kalan 100 milyon token ise ekip teşvikleri için kullanılmaktadır. Huobi Token Ethereum (ETH) ERC-20 standardında merkezsiz bir şekilde oluşturuldu. Huobi Token, borsa ücretleri ve Huobi’deki ekosistemden faydalanmalarına olanak tanır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.