Tenis Yıldızı Naomi Osaka’nın İlgisini Çeken Kripto Para Hangisi?

Naomi Osaka NFT ve kripto paralara yatırım yapmak istediğini ve Dogecoin’in ilgisini çektiğini söyledi.

Osaka, geçen hafta Tom Brady’nin Autograph.io girişimcilik tarafından bir seri için hazırlanmış iki farklı NFT koleksiyon seti yayınladı.

Naomi Osaka
Tenis Yıldızı Naomi Osaka'nın İlgisini Çeken Kripto Para Hangisi? 3

Naomi Osaka, geçtiğimiz 3 yılda 4 Grand Slam tekler şampiyonluğunu ve dünyanın en iyi kadın sıralamasını elde ederek tenis dünyasının hakimi oldu. Şimdi farklı alanlarda başarı kazanmak isteyen Osaka gözünü kripto para yatırımına gözünü dikti. Bloomberg’ te konuşan Osaka ilgisini en çok Dogecoin‘in çektiğini belirtti. Hikayeye göre Osaka’nın ajansı kendisine kripto paraya yatırım yapmayı önerdi. Sosyal medyada Dogecoin’i fark eden Osaka bu alanda araştırma yapmaya başladı. Ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

Ajansımla kripto paraları konuşuyorduk. Bu zamanda sanal olan her şeyin büyüdüğünü gördüm. Sonra Dogecoin hakkında bir şeyler okuduğumu hatırladım ve tekrar incelemeye başladım. Bunun hakkında yeni ve ilginç bir şeyler olacak.

Naomi’nin Nisan ayında çıkardığı NFT koleksiyon serisi kardeşi eski profesyonel tenisçi Mari Osaka tarafından tasarlandı. NFT koleksiyonuyla zaten kripto endüstrisinde olan Osaka satışlardan 600.000$ kazandı. Satıştan gelen paralar Naomi Osaka Play Academy vakfına yatırıldı. Ayrıcı sadece 5 dolarlık bir çekilişle kazanılan NFT’den kısa süre önce 200.000 dolara pazarda listelendi.

NFT Pazarında Fiyatlar Nasıl?

Geçen hafta Autograph.io girişimcilik tarafından çıkarılan Naomi Osaka NFT koleksiyonu the DraftKings Marketplace’de piyasaya sürüldü. NFT’lerin fiyatı 12$ ile 1500$ arasındaydı ve hepsi tükendi. Bazı ‘Ruby imzalı’ (yani resmi imza sezon öncesi erişim hakkı) NFT’ler 1500 dolara satılmışken DraftKings ikinci pazar fiyatı parça başı 350.000 dolardan satışa başladı.

NFT pazarının hızlı artışının sebeplerinden biri spor koleksiyonları oldu. Dapper Labs’ NBA Top Shot platformu geçtiğimiz bahar dijital koleksiyonları severlerine sundu.  CryptoSlam’e göre geçtiğimiz sene 703 milyon dolar değerinde işlem hacmine ulaştı. Geçen hafta platforma ilk defa WNBA kadınlar ligi NFT’leri eklendi. Popüler sporcuların olduğu koleksiyonda Rob Gronkowski ve Patrick Mahomes NFL yıldızları da var.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.