Netflix, Quadrigacx’in Çöküş Belgeselini Duyurdu

Dünyanın en büyük video akışı şirketi Netflix, kripto varlık endüstrisindeki en sansasyonel olaylardan biri olan 250 milyon Dolarlık QuadrigaCX skandalı için bir belgesel film çekeceğini duyurdu.

“Trust No One: The Hunt for the Crypto King,” başlıklı belgesel; Quadrigacx‘in CEO’su Gerry Cotten‘in ölümünden etkilenen kullanıcıların, CEO’nun Hindistan’daki garip ölümünün ardındaki gizemi ve ölümünde yalnızca kendisinin elinde tuttuğu varsayılan özel anahtarları nasıl ortaya çıkarmaya çalıştıklarını ele alıyor.

Netflix, Quadrigacx Belgeselini 2022’de Yayınlayacak

Netflix, Kanada’nın en büyük kripto para borsası Quadrigacx CEO’sunun, açıklanamayan şekilde vefat etmesinden etkilenen kullanıcıların hikayesini anlatan bir belgeselin çekildiğini duyurdu. Belgesel’in IMDB’deki özetine göre, Gerry Cotten öldüğünde kaybedilen fonları geri alamayan Quadrigacx kullanıcılarının hikayesi anlatılacak.

Quadrigacx borsası kullanıcıları, Gerry Cotten hakkındaki gerçek hikayeyi ve ölümünden sonra ortaya çıkan olaylardaki rollerini bulmaya çalışan dedektifler gibi çalıştı. Önümüzdeki yıl (2022) gösterime girmesi planlanan belgeselin yapımcılığını, 12. Bafta Ödülü kazanan Londra merkezli yapım şirketi Minnow Films üstlendi. No Place to Call Home (2016), The Undateables (2012) ve Generation Gifted (2018) ile tanınan Luke Sewell tarafından yönetilecek.

Quadrigacx Borsası CEO’su Hala Yaşıyor Olabilir!

Quadrigacx borsası hikayesi gerçekten karmaşık bir hikaye. CEO Gerard Cotten‘ın Crohn hastalığı komplikasyonları nedeniyle Hindistan’a seyahat ederken ölümüyle başlıyor. Eşinin verdiği bilgilere göre, Gerard Cotten, borsa fonlarının özel anahtarlarına sahipti ve ölümüyle beraber müşterilerinin fonlarını kaybetmesine neden oldu. Ancak Cotten’in ölümünün gerçekleştiği koşullar nedeniyle, bu müşterilerin çoğu hala bunun bir aldatmaca olduğuna ve Cotten’in hala dışarıda bir yerlerde yaşadığına inanıyor.

Hatta fonlarını kaybeden bazı borsa müşterileri Kanada’da gömülü olan Cotten’in cesedinin mezardan çıkarılması çağrısında bulundu. Borsa müşterileri, Aralık 2019’da Kanada Kraliyet Atlı Polisi’ne (RCMP) talepte bulundu. Yerel haberlere göre RCMP, bu talep üzerine sessiz kaldı. Borsa, Nisan 2019’da iflas ilan etti ve 115.000’den fazla müşteri, bir zamanlar Kanada’daki en büyük kripto para borsası olan şirketten hala geri ödeme bekliyor. Kayıp fonların 250 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.