NFT Marketi Vulcan Forged’a 140 Milyon Dolarlık Siber Saldırı!

Vulcan Forged bir blockchain oyun stüdyosu ve NFT pazar yeridir. Platform yerel token olarak ise PYR tokenı kullanmaktadır. Merkezi olmayan bir borsa ve blockchain oyun stüdyosu olan Vulcan Forged kullanıcıları siber saldırı sonrasında platformdan çekilmek istiyorlar.

PYR Token’da Siber Saldırı Sonrası Yüzde 30 Değer Kaybı!

Bilgisayar korsanı, Polygon tabanlı platform olan Vulcan Forged’a yapmış olduğu saldırada 96 kripto cüzdanının özel anahtar bilgilerini ele geçirmiştir. Ortalama 4,5 milyon Vulcan Forged yerel PYR tokenını hedef alan bu siber saldırıda, kullanıcılar kendilerini toplamda 140 milyon dolarlık bir siber vurgunun içinde buldular. Şirket, bu vurgundan etkilenen kullanıcılarına, zararlarını karışılayacağı yönünde sözler vermişti. Geçtiğimiz günün erken saatlerinde ise çalınan fonların yarısının geri ödendiğini ifade etti. Fakat yaşanan bu siber saldırı sonrasında PYR token, son 24 saatte içerisinde %30’un üzerinde değer kaybetti. Pazar günü 32 doların üzerindeyken, an itibariyle 21,42 dolardan işlem görmektedir.

Şirket CEO’su Jamie Thomson açıklamalarında ise şunları söyledi:

Bilgisayar korsanı, Vulcan Forged’ın yönetime katkı sağlayan saklama cüzdanlarına ulaşmayı başardı. Sorun, çözüm sağlayıcısı Venly’de değil, Vulcan Forged’daki bir güvenlik açığındaydı. Korsanın sunucularımızı istismar etmesi sonucu, Venly içerisindeki kimlik bilgileri çalındı. Böylelikle, MyForge kullanıcılarının özel anahtarlar bilgilerini dışarı çıkarmış oldular. İleride merkezi olmayan cüzdanlardan başka bir şey kullanmayacağız. Bu yüzden böyle bir sorunla bir daha asla karşılaşmayacağız.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.