NYC Belediye Başkanı Eric Adams, Okullarda Kripto Para Öğretilmeli!

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, Ocak ayında göreve geldiğinde kripto para dostu bir şehir kurmaya yemin etmişti. Bunun için de okullarda kripto para ve teknolojisi hakkında ders verilmesi gerektiğini söyledi.

Adams 07.11.2021 Pazar günü konuk olduğu CNN’nin “State of the Union” programında okullarda çocuklara kripto para teknolojisi hakkında bilgi verilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca bu söyleşide Bitcoin’in tam olarak ne olduğunu açıklayıp açıklayamayacağı soruldu. Bu soruya güldü ve bunun uzmanlar için bile zor olduğunu söyledi.

Ancak Bitcoin hakkında şunları söyledi:

Bitcoin tüm dünyadaki mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yoludur. Yapmamız gerek ise teknolojiyi yeni nesillere öğretmek ve bu yeni düşünce tarzını gençlere öğretmek için okullarımızı açmalıyız.

Adams, okullarda kripto para birimini öğretmek için, yerel liselerden üniversite seviyesine kadar olan öğrencilerin kripto para konularını müfredatlarına entegre etmeye başlaması gerektiğini düşünüyor. Adams, ‘kripto paranın müfredata hangi eğitim seviyesinde başlanması gerektiğini böylelikle görebiliriz’ dedi.

61 Yaşındaki Demokrata, New York City işletmelerini Bitcoin veya başka bir kripto para birimini kabul etmeye teşvik edip etmeyeceği soruldu. Adams’ın buna cevabı ise şöyle oldu:

Buna bakacağız ve dikkatli davranacağız. Yavaş yavaş anlayarak kripto paraya geçeceğiz.

NYC, Miami ile Yarışıyor

Belediye başkanı bu hafta yaptığı açıklamada, ilk üç maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı. ABD’nin kripto para merkezlerinden biri haline gelen Miami ile “dostça bir rekabete” girmek için Adams, Bloomberg Radyosu’nda Çarşamba günü yaptığı röportajda, “MİAMİCOİN” e benzer bir NYC kripto parası çıkarmayı da araştıracağını söyledi.”

Adams, daha önce Big Apple’ı bir inovasyon ve kripto para merkezine dönüştürmek istediğini ve platformunun bir parçası olarak maaşını Bitcoin olarak kabul edeceğini söyleyen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’i, maaş konusunda geride bırakmaya çalıştı.

Bununla birlikte, kripto para dostu bir New York’a doğru giderken eleştiriler de geliyor. Harvard profesörü ve Obama Yönetimi altındaki Ekonomik Danışmanlar Konseyi’nde eski bir üye olan Jason Furman, attığı bir tweet ile Adams’ın kripto para planının “NYC için kötü bir ekonomik strateji” olduğunu söyledi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.