Ölü Coinler Nereye Gidiyor? Bu Uyarı Sizi İlgilendiriyor!

Bir süredir kripto para dünyasında çok ciddi düşüşler arka arkaya gelmeye devam ediyor. Arzı sınırlı, yatırımcı sayısı yüksek coinler bile çok ciddi anlamda düşmeye devam ediyor. Peki ama bu dibe doğru yolculuk daha ne kadar sürecek? Bu süreçte ortaya çıkan ve neredeyse yatırımcısı kalmamış ölü coinler hakkında ne yapılabilir? Tüm bu soruların cevaplarını sizin için bir araya topladık.

Piyasalar Kendi Düzenini Oluşturacak

İki ay öncesinin piyasa alt yapısını yani görmeye alışık olduğumuz piyasaları artık göremeyeceğiz. Bu sebeple sistemin kendi piyasa özelliklerini oluşturması da mümkün. Çünkü bazı coinler dibi görüp yok olurken bazıları gücüne güç katarak bu süreçten çıkacaklar. Tabii ki bunun istisnası olan bazı meme coin seçenekleri de insanları şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor.

Ölü Coin Nedir?

Bütün coinler aslında birer blok zincir projesidir. Teknik olarak bir blok zincir projesinin yok olması mümkün değildir. Yalnız artık o projelerin herhangi bir yatırımcıları kalmazsa işte o zaman borsalarda işlem görmesi duraksar yada tamamen kaybolur. Hal böyle olunca da sürekli olarak alım – satım buluşmaması olmaması durumunda da coinler hareketsiz kalarak tarihin sayfalarında kaybolur. Bu sebeple ölü coinlere dikkat etmek gerekiyor.

Peki ama bir ölü coini önceden fark etmek mümkün mü? Özellikleri nelerdir?

olu coino zellikler

Ölü Coin Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hareket potansiyelleri ve özellikleri söz konusu olduğunda ölü coin seçenekleri dikkatle incelenmesi gereken konu başlıkları arasında yer alır. Çünkü bir coinin ölü coin olup olmadığını anlamak için profesyonel bir şekilde analizinin yapılması şart değil. Zaten bir coin kendisi hakkında çok ciddi ipuçları verecektir. Bu coinlerin özelliklerinin ön plana çıkarılması, yapılarının incelenmesi ve diğer  tüm konu başlıklarının derinlemesine incelenmesi de o coinler hakkında bazı ipuçları verecektir.

Çoğunlukla ölü doğmaya aday coinler, çok ciddi anlamda büyük projelerle ortaya çıkarak yeterince yatırımcı sayısına ulaşamadan yok olurlar.

Genellikle az takipçili sosyal medya hesapları, Telegram kanalları ve diğer internet adresleri bulunur. Balon coinler olarak da adlandırılan coinler yatırımcılarının belli bir oranda coin satışının sağlanmasının ardından hızlı bir şekilde ortadan kalkarlar. Sonrasında da doğal olarak bir batış ortaya çıkar.

Belli Başlı Coinler Yükselmeyi Başarır

Geçmişe dönük coin hareketlerini incelediğimizde şu gerçekle karşılaşırız ki, aynı zaman aralığında ortaya çıkarılan iki farklı coin arasından birebir aynı özelliklerde olan coinlerin bazıları isimleri, bazıları logoları nedeniyle ön plana çıkabilir. Bu da uzun vadede başarılı bir sürecin sonucu olarak dikkatleri üzerinde toplar. Kaliteli ayrıcalıklı ve farklı coin kesinlikle yatırımcısının ilgisi ile doğrudan alakalıdır.

Terra Luna Bir Ölü Coin mi?

Teknik olarak Luna’ya ölü coin demek mümkün olmasa da yatırımcı güveni incelendiğinde ölü coin olarak adlandırılmak yanlış olmayacaktır. Çünkü coinlerin orta – uzun vadede aldığı rakamlar arz ile doğrudan alakalıdır.

Burada asıl dikkat edilmesi gereken konunun aslında Luna’nın bir sonucun bedeli olduğudur. Biraz önce yazımızın başında da belirttiğimiz gibi  Luna ile ilgili yatırımcıları eğer Luna’nın nasıl bir zemin üzerinde inşaa edildiklerinin farkında olsalardı. Kesinlikle Luna’ya yatırım yapmazlardı. Çünkü Luna projesinin emniyet coini olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Siz de Luna projesi ve benzer projeler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmadan yatırım yaparsanız benzer sonuçlarla karşılaşmanız olasıdır. Bu sebeple yatırım yapmadan önce genel özelliklerine ve sonuçlarına kesinlikle dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu süreçte de atılması gereken adımlar yine coinlerin özelliklerine göre belirlenir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.