OpenSea, 13 Milyar Dolarlık Değerleme İle   300 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, NFT’lerin satın alınmasına ve takasının yapılmasına imkan sağlayan bir platform olarak öne çıkmaktadır. Her geçen gün popülerliğini artıran NFT platformu, Paradigma ve Coatue’nin liderlik ettiği C serisi finansman turunda yaklaşık 300 milyon dolarlık fon toplamayı başardı.

OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su olarak tanınan Devin Finzer yaptığı açıklama şunları ifade etti:

Toplanan bu fonlar, ürün geliştirme süreçlerini hızlandırmak ve bünyemize daha fazla personel katmak için kullanılacak. Böylelikle müşteri desteği noktasında güçlenip, daha büyük NFT ve Web3 alanına sahip olmuş olacağız. Nihai hedefimiz, yeni dijital ekonomi ile gelişerek büyümektir. Bu yıla OpenSea’deki NFT’lere ulaşmanın önündeki engelleri kaldırarak başlayacağız.

Devin Finzer
resim 5
OpenSea, 13 Milyar Dolarlık Değerleme İle 300 Milyon Dolarlık Fon Topladı! 3

OpenSea İşlem Hacmi Yeni Yılda da Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Hatırlarsınız ki OpenSea platformu geçen sene temmuz ayında düzenlenen fon turunda da 100 milyon dolarlık fon toplamayı başarmıştı. Popülerliğiyle birlikle fon desteği de artan OpenSea, Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi alanında en popüler Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarına da ev sahipliği yapmaktadır. OpenSea hacmi geçtimiz aralık ayında, 3 milyar dolarlık Ethereum NFT alım satım hacmiyle platformun şimdiye kadarki en büyük hacimlerinden ikincisi olarak kayıtlara geçmişti. Yeni yılda da işlem hacmini koruyan OpenSea, 243 milyon dolar ile 2 Ocak’taki hacmiyle şimdiye kadarki en iyi üçüncü işlem gününü yaşadı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.