OpenSea, Milyon Dolarlık Hacimlerle NFT Piyasasına Önderlik Ediyor!

NFT piyasası bu yıl gerçekleşen ticari faaliyetlerle 2020 yılındaki hacimleri geride bıraktı! OpenSea, NFT koleksiyonları için Ethereum tabanlı en büyük pazarlardan biridir. Son zamanlarda tokenize dijital sanat eserlerine olan ilgiyle beraber, pazardaki aktiviteler de artış gösterdi. Analiz şirketi olan DappRadar‘ın verilerine göre, OpenSea son 30 günde 1,22 milyar dolarlık büyük bir ticaret hacmi yakaladı.

Bu son veriler, NFT ticaretindeki ani hareketlenmeyi yansıtan aylık %950’lik şaşırtıcı bir artış. OpenSea, sanatçı pplpleasr’ın en son Fortune NFT dergisi kapakları da dahil olmak üzere yeni NFT koleksiyon ürünleri için kullanılsa da, en çok CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club ve Pudgy Penguins gibi NFT koleksiyonların alınıp satılması için en popüler ikinci pazar olarak bilinir.

OpenSea’de Ağustos Bitmeden 800 Milyon Dolar Hacim!

DappRadar’ın verilerine göre, OpenSea’nın Ağustos’ta 800 milyon dolardan fazla işlem hacmi yapmasının iki nedeni var, bunlar; popüler koleksiyonların fiyat tabanlarının yükselmesi ve bununla birlikte NFT satışlarına olan ilginin satışları daha fazla tetiklemesi.

Yine DappRadar’ın verileri, 14 Ağustos’ta 25.000’den az kullanıcı tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 80.000 işlemde 75 milyon dolarlık hacmin, OpenSea’de şimdiye kadar yaşanan en büyük günlük ticaret olduğunu gösteriyor. Bu rekora en yakın rakam ise, OpenSea’nin 15 Temmuz’daki 7.300 kullanıcı ile yaklaşık 23.000 işleme dayalı olarak gerçekleştirdiği 12,6 milyon dolarlık hacmin kayıtlara geçtiği görünüyor.

NFT’ler, karikatürize bir profil resminin, dijital bir tablonun ya da videonun, dijital mülkiyet belgesidir. NFT pazarı, aslında 2021’in ilk altı ayında piyasalarda toplam 2,5 milyar dolarlık işlem hacmiyle bu yılın başlarında patlamıştı. Ancak, NFT’ler hakkında yeterince bilgi edinilememesi, yaz aylarının başında piyasayı biraz durgunlaştırdı.

OpeaSea CEO’su Devin Finzer, kısa bir süre önce, NFT pazarının 2020 yılı boyunca toplam işlem hacminin sadece 21 milyon dolar olduğunu tweetledi. Şimdi ise pazar, NFT talebindeki son artışla beraber bu rakamı tek günde üçe katladı. OpenSea, bir süre önce Andreessen Horowitz liderliğindeki bir yatırım turunda 100 milyon dolarlık fon topladı ve girişimi görüldüğü üzere yaklaşık 1,5 milyar dolar olarak değerlendi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.