OpenSea Uygulaması Google Play ve App Store’da!

Bugün (17.09.2021) dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea, Google Play ve App Store‘da kendi mobil uygulamasını piyasaya sürdü.

Eylül ayının başından bu yana (2021) NFT endüstrisindeki yoğun ticaret hacmi düşüş göstermeye başladı. Ancak bu platform dünyanın her yerinden sanatçılar, sanatseverler ve koleksiyoncular arasında hala popülerliğini koruyor. OpenSea, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak ve kullanıcı deneyimlerini daha keyifli hale getirmek için bugün (17.09.2021) Google Play ve Apple App Store’da kendi uygulamasını kullanıma sundu.

OpenSea Neden Mobil Uygulama Çıkardı

OpenSea, artık dijital para endüstrisinin dünya çapındaki devlerinden biri olarak kabul ediliyor. Şirket, varlığının sadece dördüncü yılında tek boynuzlu at statüsüne (1 milyar dolar değerleme üzerinde bir şirket) ulaşmayı başardı. Platform, Coinbase Ventures, Blockchain Capital ve Mark Cuban gibi kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden finansal destek aldı.

Harvard Business School’da Doçent olan Scott Duke Kominers, OpenSea’nin kendi mobil uygulamasını başlatma girişimini olumlu yorumladı ve tüketici dostu olmanın NFT alanındaki başarı için en önemli ilkelerden biri olduğunu vurguladı.

İlk günlerde takas edilemeyen tokenler (NFT) sanatçıları desteklemenin bir yolu olarak pazarlanmıştı ve o zamanlar bu alana ilgi duyan az sayıda girişimci dijital sanatı markalaşma, pazarlama ve reklamcılık için bir fırsat olarak değerlendirdi.

NFT Pazarının Önündeki Potansiyel Darbeler


NFT pazarına girişin önündeki engellerin nedeni, yüksek maliyet ve uzun bir eylemler zinciridir. Bu alanda geçmişi olmayan bir kullanıcının yol haritası karşısında cesareti kırılabilir. Bugün NFT pazarına katılmak için bir kripto para cüzdanı oluşturmak, cüzdanı dijital varlıklarla doldurmak ve onu seçilen platformun web sitesine bağlamak gerekiyor. Tüm bunlar elbette deneyimli kripto para kullanıcıları için çocuk oyuncağı gibi gelebilir. Ancak hazırlıksız bir kullanıcı için, dijital sanat satın almak ve satmak bir kenara, kripto varlıkları edinme aşamasında her şey durma noktasına bile gelebilir.

Şu anda NFT endüstrisindeki genel iklimi değerlendirdiğimizde, gelinen aşamada kullanıcı katılımlarının azaldığı sonucuna ulaşıyoruz. Bu durum OpenSea gibi platformların mobil uygulamalarını piyasaya sürmesi ve NFT ticaretini hiç olmadığı kadar kullanıcı dostu hale getirmesi için büyük bir adımdır. Dijital sanatla ilgilenenen herkes için bu kesinlikle bir zorunluluktur.

Ayrıca OpenSea’nin mobil uygulamalarını piyasaya sürmesi, son günlerde skandal etkisi yaratan şirketin ürün başkanı Nate Chastain‘in site içerisindeki bilgileri kullanarak ticaret yaptığı iddialarının ortaya atılmasının ardından geldi .

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.