PayPal İrlanda’da Kripto Para Ekibi Kuruyor

Küresel ödeme sağlayıcısı PayPal’ın, İrlanda’da bir kripto para ekibi kurmaya hazırlandığı bildirildi. Paypal’ın İrlanda ofislerinde kripto para birimiyle ilgili çeşitli pozisyonlarda işe alım sürecini başlatması, şirketin hızla büyüyen dijital varlık sektöründeki hedeflerini daha net açıklamaktadır.

PayPal, İrlanda’daki Dublin ve Dundalk ofislerinde, uyumluluk, kara para aklama kontrolleri ve iş geliştirme konularında kripto para odaklı çeşitli rolleri üstlenmek istiyor.

PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, daha önce yaptığı açıklamada, şirketin ilk 6 ayda kripto para faaliyetlerinin tüm beklentileri aştığını söylemişti. Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıkların hızlı alımı, tüm kripto para piyasasını yaklaşık 2,6 trilyon dolarlık bir değerlemeye ulaştıran büyük bir fiyat artışıyla aynı zamana denk geldi. Mayıs ve Temmuz ayları arasında fiyatlar keskin düzeltmeler görse de, kripto para piyasaları derin düşüşler yaşadı ve şimdi piyasalardan gelen olumlu sinyallere bakarsak,fiyatlar yine yukarı tırmanma eğilimi gösteriyor.

Paypal İngiltere’de Kripto Para Hizmetini Başlatıyor

Paypal, Ekim 2020’de network ağını dijital varlıklara açtı. Paypal’ın network açılımı Bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde yükselmesine direkt etki etti. Bu adımları, Mart 2021’de ABD’de kripto para birimi ticaretinin kademeli olarak kullanıma sunulması ve kripto para ödeme özelliğinin tanıtımı izledi. Bu hafta başında gerçekleşen 2. çeyrek kazanç raporunda, Paypal CEO’su Dan Schulman, bu Ağustos ayında İngiltere’de kripto para birimi hizmetlerini kullanıma sunacaklarını açıkladı. Bununla birlikte, daha hızlı ödeme işlemlerine izin verecek yükseltmelerin de geliştirilmekte olduğunu belirtti.

Avrupa’daki Kripto Para Merkezleri

İrlanda’da kripto para ve blockchain konusunda eleman arayan tek şirket Paypal değil. ABD San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, geçtiğimiz ay Dublin’de bir projeye başlayacaklarını duyurmuştu. Haber kaynaklarından gelen bilgilere göre, Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan BNY Mellon‘da Mayıs ayında İrlanda’nın başkentinde bir kripto para merkezi açtı. Yine aynı ay içinde, Winklevoss ikizlerinin yönetiminde olan New York merkezli kripto para borsası Gemini, Dublin’deki Avrupa merkezini kurmaya başladı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.