Phantom Wallet Mobil Sürümü İçin Hazırlıklara Başladı!

Phantom Wallet, Solana kullanıcılarının Defi protokolleriyle işlem yapmalarını sağlayan popüler bir kripto para cüzdanı ve tarayıcı uzantısıdır. Yakın bir zamanda mobil olarak da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Phantom’un kurucu ortağı Chris Kalani yaptığı açıklamada, şirketin ocak ayında gerçekleştireceği lansmanda “özel bir beta” planladığını belirtti.

Bilindiği gibi Phantom Wallet, merkezi olmayan finans (DeFi) ve diğer uygulamalarla etkileşim kurmak için tasarlanmıştır ve Ethereum ağına ait bir cüzdan olan Metamask’a eş değer özellikte geliştirilmeye çalışılan, onun bir benzeri gibidir.

Defi kavramı hayatımıza girdikten sonra, bu protokoller sayesinde kripto varlık yatırımcıları bu platformlarda kredi almaya, dijital varlıklarından faiz kazanmaya ve tüm bunları hiçbir finansal aracıya bağlı kalmadan tamamen aracısız olarak gerçekleştirmeye başladılar. Halihazırda 15 milyar doların üzerinde varlığı kontrol eden Solana ise; kendi ağının üzerinde büyüyen Defi ekosisteminden yararlanmak için, merkezi olmayan borsaları, borç verme protokollerini ve likidite havuzlarıyla entegre olabilecek bir kripto varlık cüzdanına ihtiyaç duymaktadır.

Kullanılabilir ve alternatif birçok dijital cüzdan olsa da; Phantom Wallet, bunların içinde en popüler olan cüzdandır. Solana, kullanıcıların ekosistem içinde token göndermelerine, almalarına ya da takas etmelerine olanak sağlamaktadır. Bunlara ek olarak Phantom Wallet, yakın geleceğin dijital tapuları olarak görülen değiştirilemez tokenler yani NFT’leri alma, satma ve oluşturma seçeneklerine de sahiptir.

Hatırlayacağınız gibi geçen haftalarda Solana ağındaki Phantom kullanıcı sayısı, gerçek ve aktif kullanıcılardan oluşan 1.2 milyon kişiye ulaşmıştır.

Phantom Wallet Mobil Sürümüne Hazırlanıyor!

Şimdiye kadar masaüstüyle sınırlı kalan Solana tabanlı Phantom Wallet, yelpazesini genişleterek, mobil uygulama çalışmalarını hızlandırdı. Kısa süre sonra mobil sürümünün piyasaya çıkmasıyla birçok kişinin ihtiyaçlarını karşılayacak gibi duruyor.

Phantom’un CEO’su ve kurucu ortakların biri olan Brandon Milman bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Bu teknoloji sayesinde bilgisayara bağlı olmadan NFT mint edilebilir ve token stake işlemleri yapılabilir olacak. Solana ekosisteminin ne kadar hızlı olduğunu göz önünde bulundurursak, bunun önemi büyük ağırlık taşıyor.

Brandon Milman

Solana ağı, CEO Brandon Milman’ın iddia ettiği gibi gerçekten hızlı bir işleyişe sahip. Solana’nın tokeni (SOL) yakın bir zaman önce Tether’i (USDT) geçerek, mevcut piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto varlığı oldu. Phantom da Solana ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.