Playboy NFT Koleksiyonunu Pazara Sunuyor!

Playboy Group, yeni çıkaracağı NFT koleksiyonunun tanıtımını yaptı. Koleksiyonun ismi Rabbitar olacak. Koleksiyonda 11.953 adet tavşan NFT’si olacak ve her biri 0.1953 ETH’den (814$) satışa koyulacak.

Playboy’un kurulduğu tarih 1953 yılına gönderme yapan satış 24.10.2021 Pazar günü başlayacak. Kendi resmi sayfasında ‘Playboy Rabbittar’ yapılacak olan satışa büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Ethereum tabanlı ERC-721 tokenı olarak basılacak NFT’ler Pazar günü ön satışla başlayacak. Salı gününe kadar whitelist işlem yapacak sonraki gün 2 halka açık satım olacak. Biri ABD doları ile satın alacaklar için diğeri ise Ether (ETH) ile alım yapacaklar için olacak.

NFT’ler, Playboy’un mirasından, geçmişinden ve görüntüsünden ilham alınarak yapılacak. Her NFT benzersiz olacak ve bazıları diğerlerinden daha nadir olacak. Ayrıca NFT’leri satın alan kişiler Playboy’un sunacağı bazı faydalardan da yararlanabilecek. Bu faydalardan bazıları kullanıcılara özel etkinlikler, ürünler ve sanat eserleri olacak.

Rabbitar NFT koleksiyonu özellik olarak da benzersiz olacak ve 175’den fazla özellik kombinasyonuyla üretilecek. Ayrıca tavşanlar 3D animasyon karakteri şeklinde olacak.

Playboy Group inovasyon başkan yardımcısı Jamal Dauda konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

Rabittars (Tavşan kulakları), Playboy için blockchain tabanlı üyeliğin başlangıcını temsil ediyor. NFT’ler Playboy Club Keys’te olduğu gibi milyonlarca üyeye Playboy markasının temsil ettiği sofistike yaşam tarzına adım atma şansı verecek ve hatta çok daha fazlasını yapabilecekler.

Rabbitars NFT koleksiyonu Playboy’un özel Web3 İnovasyon ekibi tarafından Possible Stüdyoları ve WENEW ortaklığıyla yaratıldı. WENEW, Michael Winklemann ve Michael Figge tarafından kurulmuş sanat stüdyosu ve blockchain teknoloji şirketidir.

Playboy Nedir?

ABD kökenli erkek dergisidir. 1953 yılında Hugh Marston Hefner tarafından kurulmuştur. 1980’li yıllarda yurtdışındaki başarısından sonra Türkiye’de de Erkekçe adıyla satışa çıktı. Türkiye’deki tiraj başarısından sonra Türkiye yasalarına uyarlanmış fotoğraf biçimleriyle çıkmaya devam etti. İlk Türkçe sayısında Türk güzeli Burçin Orhon yer almıştır.

Hefner 1953 yılında 8 bin dolar borç alarak derginin ilk sayısını çıkarmıştır. İlk sayısında 4 yıl önceden 200 dolara satın aldığı Marilyn Monroe’nun çıplak fotoğrafları bulunuyordu.

Playboy ismi ve ona eşlik eden papyon giyen tavşan logosuyla 20. yüzyılın en ünlü markalarından biri olmuştur.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.