Quentin Tarantino’nun Davalık NFT’leri Satışa Çıkacak!

Usta yönetmen Quentin Tarantino NFT’lerini ocak ayında satışa çıkarıyor. Bildiğiniz üzere Tarantino, Pulp Fiction filminin görülmemiş sahnelerini NFT olarak açık arttırmaya çıkarma kararı almıştı. Bunun üzerine filmin yapımcılığını üstlenen Miramax, filmin haklarına sahip olduğu iddiasıyla Tarantino’ya dava açmıştı.

Quentin Tarantino’nun yaptığı açıklamada, filmin yapımcısı Miramax ile arasında dava olmasına rağmen, “Pulp Fiction” NFT koleksiyonunun satışta olduğunu duyurdu. Gişede büyük başarılara imza atan bu unutulmaz film Pulp Fiction, Tarantino’nun 1994’te En İyi Senaryo Oscar’ını kazandıran film olma özeliğini de taşıyor. Aslında çoktandır yapılması planlanan açık arttırma, Miramax’ın yasal itirazları nedeniyle erteleniyordu. 17 Ocak ile 31 Ocak arasında gerçekleşecek olan bu açık arttırmada toplamda yedi NFT koleksiyonu bulunuyor. Ayrıca Tarantino’nun özel imzalı NFT koleksiyonu Secret Network Blockchain ağı üzerinde basılıp, OpenSea üzerinden satışa sunulacak.

NFT Satın Almak İçin Ön Kayıt Gerekli!

NFT’leri satın almaya niyetlenen arkadaşlarımız için birkaç hatırlatmada bulunalım. Öncelikle satışa katılmanız için açık artırmaya ön kayıt yaptırmanız gerekiyor. Kayıtlar ise 10 Ocak tarihinde açılmış olacak. Ayrıca Tarantino’nun koleksiyonundaki NFT’ler Ethereum tabanlı olduğu için hesabınızda muhakkak ETH bulundurmanız gerekmekte.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.