Raydium’un Yeni NFT Platformunda İlk Satış Tarihi Belli Oldu.

Raydium, swap merkezi, staking, farming ve IDO platformlarından sonra NFT platformunu da geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Yeni NFT platformu olan DropZone’da ilk satılacak NFT ve satış tarihi belli oldu.

Solano (SOL) ağı üzerinde çalışacak DropZone’da ilk satış tarihi 16 Eylül olarak belirlendi. Platformda ilk satışa çıkacak olan Cyber Samurai isimli koleksiyon olacak. Cyber Samurai koleksiyonu 5.000 farklı NFT’den oluşuyor. 8-bit formatında CyberPunk’lardan esinlenerek hazırlanan Cyber Samurai koleksiyonu, DeFi ekosisteminde karşılaşılan Rug-Pull’lara karşı koruma görevini üstlenen bir grup olarak tanıtılmış durumda.

NFT Satışına Nasıl Katılabilirim?

Çekiliş ile yapılacak olan satışta yapmanız gerekenler çok kolay. DropZone havuzları açıldığında, kullanıcılar SOL tokenlarını depozite edecekler. Depozite ettikleri SOL tokenları ile bilet kazanabilecekler. Her bir NFT bedeli 3 SOL olacak ve her kullanıcı en fazla 3 bilet alabilecek. Bu da en fazla 9 SOL token depozite edebilirsiniz demek oluyor.

Kazanan biletler ‘Drop Box’ adında tokenlar alacak, kazanamayanlar ise SOL tokenlarını geri alacaklar. Kazanılan Drop Box ile projenin sayfasından NFT’lerini rastgele olacak şekilde alabilirsiniz.

RAY staking gerektirmeyen satışta, isteyen herkes satışa katılabilir.

DropZone havuzları 16 Eylül 2021 17:00′da başlayacak ve sadece 5 dakika açık kalacak. 17:05’de kapanacak olan sisteme aşırı yoğunluk olacağı düşünülüyor.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Kazandığınız Drop Box’lar Cyber Samurai sitesinde 48 saat içinde kullanılmalıdır. 18 Eylül 2021 18:00’den sonra Drop Box’lar kullanılmaz hale gelecektir ve alınmayan NFT’ler kalıcı şekilde yok olacaktır.

Raydium Nedir?

Raydium, Solana blockchainini üzerine kurulu hizmet sağlayıcısıdır. Proof-of-stake sistemini kullanan Raydium, güvenliği, üretkenliği ve kurumsal şeffaflığı arttırmayı hedefliyor. Daha basit ifadeyle Raydium, merkezi olmayan borsası (DEX) için Solana blok zinciri üzerine kurulmuş otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ve likidite sağlayıcısıdır. Diğer AMM’lerden farklı olarak, merkezi bir limit emir defterine zincir üzerinde likidite sağlar. Serum merkezsiz borsasının limit emirlerini kullanan Raydium için likidite problemi ortadan kalkıyor. Raydium’a yatırılan paralar Serum emir defterinde limit emirlerine dönüşür. Raydium LP’lerin mevcut likiditelerinin yanı sıra Serum’un tüm sipariş akışına erişmesini sağlar.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.