Ripple, NFT’ler için 250 Milyon Dolar Fon Oluşturuyor!

Ripple, kripto varlık sektöründe yükselen yıldız NFT‘ler için yeni fırsatlar yaratmak ve XRP Ledger‘ın sürdürülebilirliği ile daha düşük işlem maliyetleri için 250 Milyon dolarlık fon oluşturduğunu duyurdu.

Değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) gelişen sektörünü keşfeden dijital sanatçılar, geliştiriciler ve içerik oluşturucular artık XRP tokeninin arkasındaki şirket Ripple tarafından sağlanan 250 milyon dolarlık fon aracılığıyla finansman ve teknik destek alabilecekler.

NFT‘ler, tablolar, videolar, şarkılardan oluşan koleksiyonlar vhatta konser biletlerine kadar çeşitli varlıklar için dijital bir makbuz görevi gören tokenize edilmiş ve bir blok zincirinde depolanan veri birimleridir.

 Daha detaylı bilgi için: NFT Nedir?

29.09.2021’de duyurulan Ripple’ın NFT içerik oluşturucu fonu, hem içerik oluşturucular hem de geliştiriciler için varlıkların tokenleştirilmesi için yeni kullanım örnekleri sağlamak amacıyla şirket tarafından başlatılan en yeni ve en son girişimdir.

NFT Kavramı Nedir

Araştırmalara göre, NFT’lerin dünyası, içerik oluşturucuların NFT’lerinin satmayacağı korkusu ve NFT kavramlarını anlama konusunda eksiklik de dahil olmak üzere giriş engelleriyle karşı karşıya kaldığı hala büyük ölçüde keşfedilmemiş bir bölge olarak görünüyor. Diğer taraftan geliştiriciler, genellikle NFT pazarlarında ya da platformlarında yüksek gas ücretleri ve hantal kullanıcı deneyimleri ile sorun yaşamaktadır.


Ripple, XRP Ledger’ın daha iyi bir NFT deneyimi sunmak için uygun olduğuna inanıyor, çünkü XRP Ledger hem işlem maliyetlerini düşürüyor hem de tasarımı gereği çevre dostu.

Ripple’ın NFT Yaratıcı Fonu’nun lansmanı, kullanıcıların dijital ürünler oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan bir NFT pazarı olan Mintable‘da 13 milyon dolarlık bir finansman turuna katılımından hemen sonra gerçekleşti.

Temmuz ayında Decrypt ile yaptığı bir röportajda, Ripple’ın yöneticisi Monica Long, XRP Ledger’ı Ethereum’a “yeşil bir alternatif” olarak tanımladı. XRP Ledger ayrıca, NFT alım satım faaliyetini kolaylaştırmak için kullanılabilecek bir (DEX) ile birlikte geliyor. Şu anda şirket, Ripple’ın Yaratıcı Fonuna ilk erişime sahip olacak NFT pazarları ve yaratıcı ajanslarla görüşüyor.

Yeni duyuru yakında sosyal medya uygulaması çıkarmaya hazırlanan Glimpse proje sahipleri ve topluluğu tarafından da heyecanla karşılandı. Twitter’dan duyuruyu paylaşan Glimpse ekibi ayrıca şunları paylaştı:

”Bunu duymak çok heyecanlı! İçerik oluşturucuların resimlerini ve kısa videolarını NFT olarak hayranlarına satmaları için tokenleştirmesine izin veren bir platform olarak, XRPLedger’ın maliyetleri düşürmemize ve işlem süresini hızlandırmamıza nasıl yardımcı olabileceğini inceleyeceğiz! tebrikler ”

GlimpseNFT

Glimpse Nedir? Glimpse NFT Uygulaması Ne Zaman Çıkacak?

Glimpse, influencer’ların ve ünlülerin içeriklerinden para kazanmaları ve hayranlarının da onların orjinal Glimpse’lerine sahip olmaları için yeni bir yol sunar. Glimpse, NFT’lerin heyecanını sosyal ağların eğlencesiyle birleştirir ve sosyal içerik yaratıcılarına ürettikleri içeriklerin değerinden adil bir pay verir.

Glimpse NFT oluşturma aracıyla, teknik bilgisi olmayan bir kişi herhangi bir içeriği alıp bir veya daha fazla NFT’ye dönüştürebilir. Bir içerik oluşturucu, orijinal bir NFT yapabilir veya sınırlı bir sürüm gibi diğer seçenekleri seçebilir ve hayranlarının/takipçilerinin bunları dijital olarak benzersiz ögeler (NFT) olarak satın almalarına izin verebilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.