Robinhood Kripto Para Cüzdanı Çıkış Tarihi

Robinhood borsası, kripto para cüzdanı çıkış tarihine dair kesin bir bilgi vermedi. Ancak, gelecekteki planlarına dair uygulamalar hakkında bir takım bilgiler paylaştı.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, 2021yılındaki 2.çeyrek toplantısında yaptığı bir açıklamada;

Kripto para cüzdanlarını ve kripto para birimlerini sorunsuz olarak yatırma, çekme işlemlerini kullanıma sunmak kolay değil, uygulamanın doğru ve düzgün bir şekilde yapıldığından ve güvenlik açısından mümkün olduğunca kurşun geçirmez olduğundan emin olmak istiyoruz, çünkü güven bizim en yüksek değerimiz ve önceliğimizdir. Bu yüzden standartlarımızı yüksek tutuyoruz. Kripto para ekibimizle platformda çok ilerleme kaydettik. Bunu müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz. dedi.

Tenev, Robinhood’un kripto para cüzdan sürümü için kesin bir zaman çizelgesi vermedi. Ancak mart ayındaki bir açıklamasında kripto para cüzdanlarının “mümkün olduğunca hızlı” geleceğini belirtmişti. Bildiğiniz gibi Robinhood hisseleri temmuz ayında halka arz olmuştu, fakat beklenilen ilgiyi görememişti.

Robinhood Uygulaması Nedir?

Robinhood, hisse senedi ve kripto para ticaretinden herhangi bir komisyon almayan ve adını bu şekilde duyuran bir borsadır. Daha sonra Robinhood’a, kendisi gibi ekstradan komisyon almayan birçok kripto para borsası rakip olmuştur. Borsa, alım satım yapmasını istediği hedef kitle için “özgür ve demokratikleşme” kelimelerini anahtar olarak kullanarak, büyük çoğunluğu gençlerden oluşan topluluklara ulaşmayı başarmıştır. Robinhood borsası, hisse senetleri ve kripto para birimleri ile ufak çapta ticaret yapmak isteyen ve normal borsa arayüzünü kullanmakta zorlanan kullanıcılarına daha kolay bir kullanım fırsatı sunmaktadır. Bunlara ek olarak sıfır komisyon ile ticaret imkanı sağlayarak yatırımcıları kendisine çekmeyi başarmıştır.

Robinhood Borsasının Desteklediği Kripto Para Birimleri

Eylül 2021 itibariyle Robinhood’un desteklediği yedi kripto para birimi

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Dogecoin
  • Litecoin
  • Bitcoin Nakit
  • Bitcoin SV
  • Ethereum Klasik

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.