SkyBridge Capital, Kredi Alarak Bitcoin Varlıklarının Karbonunu Dengeleyecek

Uluslararası yatırım firması SkyBridge, pazartesi günü yayımlanan bir açıklamaya göre, atmosferden 38.436 ton karbon eşdeğerini azaltmak için bir karbon kredisi sağlayıcısı olan MOSS Earth ile ortaklık kurdu. SkyBridge, MOSS’tan her biri 1 ton CO2 emisyonunu temsil eden 38.436 MCO2 tokeni satın aldı.

ESG Odaklı Yatırımcıların Benimsemesi

SkyBridge’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci yaptığı açıklamada;

Bitcoin madenciliğinin on yılın sonunda tamamen yenilenebilir olacağını tahmin ediyoruz, Karbon denkleştirmeleri, Bitcoin ağını yeşillendirmenin ve ESG odaklı (çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim temelli) yatırımcıların benimsemesini kolaylaştırmanın etkili bir yolunu temsil ediyor. dedi.

MOSS Earth Nasıl Çalışıyor

Moss Earth, önce SkyBridge’in karbon emisyonlarını azaltmak için ne kadar karbon kredisine ihtiyaç duyduğunu hesaplar ve daha sonra ihtiyaç duyulan bu kredileri, NinePoint ve Gemini gibi diğer çevreye duyarlı kripto yatırım firmalarının da tercih ettiği bir yöntem olan, ormansızlaşmanın önlenmesi ve karbon emisyonunu (atmosfore karbon salınımını) azaltmayı amaçlayan üçüncü taraf doğrulanmış projelerden alır. Kimilerine göre güvenilir bir önlem stratejisi olarak tanıtılan Karbon Denkleştirme, firmaların işleriyle ilişkili karbonu hemen azaltabileceklerini garanti etseler bile, geçmişte bu işi üstlenen şirketler birçok eleştiri almıştı. Günümüzde karbon projelerinin atmosfere karbon salınımını azaltıp azaltmadığını belirlemek giderek zorlaşırken, gelecekteki olası faktörler, umuyoruz ki şu an üretilen karbonunun azaltılmasını olumsuz etkilemez.

SkyBridge Capital Kimdir?

SkyBridge Capital, Amerika Birleşik Devletleri New York merkezli küresel bir yatırım şirketidir. Kurucu Anthony Scaramucci, Brett S. Messing, Raymond Nolte ve Troy Gaveski tarafından yönetilmektedir. Bilindiği üzere, geçtiğimiz ay kuruculardan Anthony Scaramucci, 1 Temmuz itibariyle Ethereum fonu oluşturduklarını duyurmuştu. Daha önceden Bitcoin’e 500 milyon dolarlık yatırım yaptığı bilinen şirketin Ethereum için ne kadar fon oluşturacağı henüz bilinmiyor. Şirket ayrıca, Ethereum fonu için ETF başvurusunda bulunacaklarını da belirtti.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.